znak PK

21.kolo, divize A 2011/12

FC BRANDÝSEK - PK TŘEBUSICE 4:2 (2:1)
Premiérově zápas derby mezi domácím Brandýskem a naším týmem přivítala kladenská hala BIOS, která před samotným hvizdem utkání byla slušně zaplněná oběma diváckými tábory a tak zápas sliboval jako je to na toto utkání obvyklé, bouřlivou kulisu. Navíc před domácími visela velká výzva odvety za jediný jejich prohraný duel v letoní sezoně a to právě od našeho mužstva v našem slánském prostředí v 10.kole. Od začátku zápasu to byli právě domácí, kteří se ujali taktovky zápasu a přitlačili náš tým na naší polovinu. Běhavý, chvílemi atletický futsal domácích na začátku nenesl slíbené ovoce hlavně z důvodu bezpečného bránění našeho týmu na vlastní polovině, z kterého jsme chtěli vyrážet do protiútoků. Ve 3.minutě přišla první branka zápasu, z které jsme se k překvapení celé haly radovali právě my, když P.Suk našel volného Propílka, který propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:1. Bohužel vedoucí stav jsme nedokázali udržet na delší dobu, když necelou minutu po úvodní brance si naběhl na přihrávku domácího Čížka do pokutového území Slapnička a nedal Zelenkovi šanci - 1:1. Po vyrovnávací brance se průběh utkání zaběhl do stále stejného formátu, který byl viděn po celou první půli, a to že domácí tým držel míč ve své moci, ale proti dobře postavavené naší obraně nedokázal nic vytvořit až na Raicharda, který jako jediný se snažil v soubojích přecházet 1 na 1, ale i to naše obrana bezpečně vyřešila. Na druhé straně si náš tým vytvořil minimum šancí, jelikož na počátcích našich protiútoků byla řadu nepřesností, které nám zmařili jít do výhodného brejku. V 16.minutě mohli domácí slavit vedoucí branku v zápase, když se trefil z přímého kopu Raichard, jehož rána z mírnou tečí naší obrany skončila pod břevnem naší branky - 2:1. Do konce poločasu se už nic převratného nestalo a tak domácí šli do kabin s jednobrankovým náskokem.
Od úvodního hvizdu druhé půle vstoupil náš tým na palubovku herně aktivněji a tak se dalo očekávat, že zápas bude nabírat rychle na obrátkách. Bohužel náš úvodní nápor, kterým jsme chtěli utkání zdramatizovat nabral ve 23.minutě na trhlinách, když po našem špatně zahraném rohovém kopu se vydali do příčíslení domácí v poměru 3 na 2 a svou akci zakončenou na zadní tyči gólem Čížka se ujali dvoubrankového vedení 3:1.
I po vstřelené brance, která s námi jistě zatřásla se náš tým vydal dobývat branku soupeře a v tu dobu se hrálo úplně jiné utkání než to, které bylo k vidění v prvním poločase. Útok střídal útok na každé straně a v tu dobu to byli hlavně brankáři, kteří drželi své týmy. Utkání začínalo dostávat na obrátkách i na poli bojovnosti, jelikož rozhodčí, kteří několik sporných zákroků nechávali nepovšimnutými, poté museli po několika takových soubojích pískat hrubější fauly na obou stranách. Ve 34.minutě to už bylo 4:1, když chybu na polovině hřiště využili domácí k rychlému brejku, který dokázal ještě dvěma zásahy zachránit Zelenka, ale na dorážku Čížka už neměl nárok - 4:1. O minutu později přišel jeden z dalších sporných momentů v utkání ze strany rozhodčích, když nejprve přehlídli zákroky na Kalu a R.Šeráka, to se vystupňovalo až na další moment, kdy do dalšího souboje šel natvrdo R.Šerák na domácího Rychlého a čekalo se jediné, druhá žlutá karta v zápase pro našeho obránce, která však k překvapení všech od rozhodčích nepřišla, snad z důvodu si uvědomění dříve neodpískaných faulů, či podržení hráče, který by po druhé žluté musel být vyloučen. Dále se už hrálo na obou stranách pod hrozbou pěti faulů, tudíž příležitostí kopání "velkých penalt", kterou jsme dostali k dispozici ve 36.minutě. K její exekuci se postavil P.Suk, který střelou k tyči překonal domácího Šimka - 4:2. Do konce zápasu jsme ještě jednou měli tu stejnou výhodu, ale napodruhé P.Suk tak úspěšný nebyl. Když jsme tři minuty před koncem začali hrát power play se Zelenkou v poli, přitlačili jsme domácí před jejich pokutové území, ale nic více než nevyužitá šance P.Kubína či střely do obranných bloků soupeře z toho nebyli. V poslední minutě ještě vzbudila emoce neodpískaná ruka domácího týmu při našem založení útoku a tudíž se domáhání naší výhody třetí "velké penalty", ale i to by už na stavu nic nezměnilo a tak domácí tým mohl slavit se zvukem sirény další jeho vítězství v úspěšné sezoně, která je zakončena postupem týmu do 2.ligy, v které mu přejeme mnoho úspěchů.

Branky: M.Propílek, P.Suk

Sestava: V.Zelenka – L.Kala, R.Šerák, M.Propílek, P.Mladý – M.Šerák, L.Kinský, P.Kubín, P.Suk