znak PK

20.kolo, divize A 2011/12

PK TŘEBUSICE - BÍLÝ BALET DĚČÍN 4:4(1:2)

Do zápasu s děčínským soupeřem jsme vstupovali v roli favorita, zejména když soupeř dorazil pouze s jedním hráčem na střídání. Jenže ať už naše kombinovaná sestava či naše střelecká nemohoucnost, daly zápasu od jeho počátku nudný charakter. Od úvodních minut se náš tým usídlil na soupeřově polovině, kde hostující tým rozprostřel obranný val, na který jsme nemohli najít dlouho pořádný recept. A byl to právě soupeř, který se ujal ve 3.minutě překvapivě vedení, když svůj protiútok gólově využil děčínský Mitro - 0:1. Po další minuty nastal stále stejný obrázek hry, kdy náš tým obléhal polovinu soupeře, ale do pořádné šance se bez pořádné myšlenky v útoku nemohl dostat. Ve 13.minutě Bílý Balet šel dokonce do dvoubrankového vedení, to u postranní čáry na útočné polovině ztratil míč P.Kubín, hostující Janoušek vyvezl míč na naši polovinu, kde metr za polovinou hřiště střelou k tyči překvapil V.Zelenku - 0:2. Do konce první půle pokračovala pořád "stejná písnička" v dobývání děčínské branky, ale stále neúspěšně, ať dlouhé náhozy, či pokusy o střely končili na brankáři hostí či nepřesnou koncovkou. Snížení a naše první branka poté přišla až v 18.minutě, kdy špatné rozehrávky u hostí využil R.Šerák a dal výsledku do konce první půle konečnou podobu na 1:2.
Do druhé poločasu jsme nastoupili s jasnou taktikou zvrátit zápas ve svůj prospěch zvýšenou aktivitou v útočné fázi, ve které jsme do té doby dost zaostávali. Bohužel i ve druhém poločase pokračoval náš výkon z prvního dějství plný nepřesných přihrávek a akcí, které když už se podařili, skončili na dobře chytajícím brankáři hostí. Ve 28.minutě jsme opět šli do dvougólového manka, když rychlý protiútok hostí zakončil druhou brankou v zápase Janoušek - 1:3. Po této brance jsme chtěli zvýšit na útočné aktivitě a byly z toho dvě orazítkové tyče děčínské branky. Až ve 33.minutě přišlo naše kýžené snížení, když zafungovala spolupráce bratří Šeráků, kdy Martin přihrál volnému Radkovi, který se trefil do sítě hostů v utkání podruhé - 2:3. Konečně začínal zápas mít svoje tempo a napětí, které jsme zvýšili občasným hraním brankáře Zelenky v poli, bohužel ani to ke vstřelení branky nevedlo. Ve 39.minutě přišel náš kýžený obrat v zápase, když nejprve chumlu v pokutovém území soupeře využil P.Zelenka a opakovanou střelou dopravil míč za záda děčínského brankáře - 3:3, poté o několik vteřin později dlouhý nához V.Zelenky dokázal usměrnit do branky a hattrick zkompletovat R.Šerák - 4:3. Bohužel to nebyl poslední gól v inkriminované minutě, o dalších pár vteřin později svůj hattrick na straně soupeře uzavřel také Janoušek, když se prosadil nenápadnou střelou k tyči - 4:4. Do konce zápasu jsme si ještě vypracovali další brankové příležitosti, tu největší P.Mladý, který 4 vteřiny před koncem trefil v dobré střelecké příležitosti jen hlavu děčínského brankáře, následný protiútok hostů poté přerušila siréna ukončující tento zápas.

Branky: J.Valášek, P.Kubín, L.Kinský, V.Zelenka, R.Šerák, L.Kala

Sestava: V.Zelenka – J.Valášek, P.Zelenka, R.Šerák – P.Kubín, M.Šerák, P.Mladý, L.Kinský