znak PK

19.kolo, divize A 2011/12

LEGIE PŘÍBRAM - PK TŘEBUSICE 4:6(1:3)

Jak už se stalo v posledních zápasech obvyklým způsobem, sestava na zápas do Příbrami se skládala velmi těžce a tak jsme nakonec podruhé v únoru zajížděli do Březových Hor v Příbrami se sedmi lidmi do pole včetně Lukáše Kinského, který po třech letech nakoukl do prvního týmu PK. Už od začátku zápasu se začal hrát svižný futsal, ve kterém se útoky střídali na obou stranách. Naším cílem bylo hlavně pozorné bránění, jelikož právě v domácím prostředí náš soupeř je velmi silný a to se také potvrzovalo. První vstřelené branky zápasu se diváci dočkali v 7.minutě, když se prosadil náš tým, respektive J.Valášek, který tvrdou střelou překonal domácího brankáře Vančáta - 0:1. O minutu později bylo na naší straně ještě veseleji, když domácí tým zahrál podruhé malou domů svému brankáři a dal nám tedy výhodu nepřímého kopu. K rozehrání se postavil R.Šerák, který nabil L.Kalovi a ten opakovanou střelou zvýšil na 0:2. To byl pro domácí tak trochu šok, protože přeci jen v domácím prostředí jsou zvyklý na jiný sled zápasu, v čemž jsme je zaskočili. Na druhou stranu ale našli o další minutu později odpověď na naše dvoubrankové vedení v podobě gólu Zákoutského, který chytře překonal Zelenku - 1:2. Snížení vlilo domácím ještě více sil do žil a tak zvýšili tempo na vyšší obrátky, kterým jsme však odpovídali důslednou obranou a jistými zákroky Zelenky. Na druhé straně jsme si vypracovali šance, které byly nevyužity zejména po rychlých brejcích. Další branky jsme se dočkali až v 17.minutě, když právě po jednom z našich brejků, kdy R.Šerák obral o míč domácího útočníka, kráčel v přečíslení do otevřené obrany Legie, nahrál volnému P.Kubínovi, který pod brankářem Vančátem dokázal míč umístit do sítě - 1:3. Do konce poločasu měli domácí dvě velké šance na zkorigování výsledku v podobě dvou nařízených "velkých penalt" za 6. a 7. faul na naší straně, ale ani jednou si příbramští útočníci nenašli recept na V.Zelenku, který kryl obě střely soupeře.
Do druhé poločasu vstoupil náš tým s jasným cílem držet naše vedení a brzdit útočné výpady soupeře, který při většině akcí chtěl hledat svého nejlepšího střelce týmu Zákoutského. Pouhé tři minuty se nám naše taktika dařila, poté domácí udeřili, když právě Zákoutský dostal míč na polovině hřiště a přesnou přihrávkou našel Bureše, který Zelenku překvapil střelou u přední tyče - 2:3. Naštěstí náš tým na kontaktní branku našel odpověď o minutu později, když se k nám přiklonilo pověstné štěstíčko, když při dlouhém nákopu Zelenky prošel míč chumlem hráčů i přes vyběhnuvšího brakáře domácích a zapadl k levé jeho tyči - 2:4. Další gólový výpad jsme si na soupeře připravili ve 29.minutě, když to byl opět R.Šerák, který vyvezl míč na útočnou polovinu a předložil v pokutovém území míč naběhnuvšímu L.Kinskému, který nadvakrát překonal domácího brankáře - 2:5. Po naší páté brance přišlo na několik vteřin zápasu uspokojení v našich řadách, v čemž nás probudil svou druhou brankou v zápase Zákoutský, který se obtočil kolem našeho obránce a snížil na 3:5. Naštěstí jsme po této brance nepropadli panice a vrátili se k naší důsledné defensivě a našim brejkům, které slavili úspěch opět ve 32.minutě, kdy R.Šerák šestou brankou v příbramské síti vzdálil domácím na dohled vyrovnání - 3:6. Od 35.minuty začali hrát domácí s mírnými přerušeními power play, kterou semkli náš tým před vlastní brankou a o dvě minuty později dosáhli kýžené branky - 4:6. Následně kopali ve 38.minutě dva přímé kopy z nebezpečné vzdálenosti, ale ani jeden pokus jim nevyšel tak, aby se mohli radovat z dalšího snížení. Na druhé straně jsme i my měli šance na zvýšení skóre, když L.Muláček neproměnil výhodu "velké penalty" po šestém faulu soupeře, poté minutu před koncem R.Šerák po odebrání míče brankářei domácích, na polovině hřiště, netrefil prázdnou branku soupeře a tak stav utkání do jeho konce zůstal nezměněn a náš tým si připsal důležité vítězství 6:4.

Branky: J.Valášek, P.Kubín, L.Kinský, V.Zelenka, R.Šerák, L.Kala

Sestava: V.Zelenka – J.Valášek, L.Kala, R.Šerák – P.Kubín, M.Šerák, L.Muláček, L.Kinský