znak PK

18.kolo, divize A 2011/12

PK TŘEBUSICE - MCE SLANÝ 10:3 (8:1)
Před zápasem s MCE jsme řešili jako již poněkolikáté v této sezoně složení sestavy, když v den zápasu se ze zdravotních důvodů omluvili J.Valášek a P.Mladý. Nakonec jsme nastoupili do zápasu v obranných řadách se třemi obránci, když L.Kalu a R.Šeráka doplnil M.Propílek. Začátek zápasu byl pro náš tým skvělým, když už po 31 vteřinách se po rozehraném rohovém kopu trefil za záda slánského .... L.Kala - 1:0. Odpovědí na náš rychlý gól byla klasická rychlá kombinační hra MCE s přebíháváním a měněním pozic společně s blokováním našich hráčů, co je vidět ve vyšších soutěžích, ale to náš tým už moc dobře od tohoto soupeře zná a tak byl na vše bezpečně připraven a s bezchybným dirigováním a hlídáním si svých prostorů držel soupeře na uzdě a až na pár šancí, které chytil V.Zelenka, tak ho ani na dostřel naší brány nepouštěl. V 7.minutě přišel náš druhý zásah v soupeřově síti, když L.Muláček střelou od tyče rozvlnil slánskou síť podruhé - 2:0. V 10.minutě se prosadili poprvé také hosté, když se jejich útočník Hadrika prosadil před pokutovým územím a střelou pod břevno snížil na 2:1. Hosté se tím uřčitě domnívali, že se dostali touto brankou do zápasu a tím zahájili otočení výsledku, ale přišel pravý opak všeho, což se nedá jinak říct než střelecký koncert našeho mužstva. Nejprve se v 11.minutě trefil M.Šerák a tím jsme odskočili od soupeře opět na rozdíl dvou branek - 3:1, poté přišly dvě branky v síti slánských v 15.minutě, když se postupně trefili P.Kubín a podruhé M.Šerák - 5:1. Svůj hattrick dokonal M.Šerák o dvě minuty později, když už tou dobou zbořil snad všechny útočné plány našeho soupeře, - 6:1. Dílo dokonání připravili ještě L.Muláček, který se prosadil podruhé v zápase opět ranou od tyče v 19.minutě - 7:1, a poté v tomto zápase nezadržitelný M.Šerák, jenž ve prosadil střelou pod břevno - 8:1.

Soupeř v tu dobu působil už zdeptaně a jen čekal na konečný hvizd první půle, která ukončí náš brankostroj, kterému musíme uznat, že kolikrát pomáhalo potřebné štěstí, oproti tomu na druhé straně svou tutovou šanci a jednu z mála v druhé desetiminutovce na straně hostů zazdil L.Volf, kterého fantasticky vychytal V.Zelenka.
Do druhého poločasu nastoupil náš tým s jedinou a jasnou taktikou, udržet dostatečné vedení a nepustit zbytečnými obdrženými brankami soupeře do zápasu, což se také dařilo a hru s rychlým přebíháním a bloky jsme soupeři dále eliminovali. Vše nám ještě zlehčil svou nedisciplinovaností slánský Hadrika, který i před jednu obdrženou kartu v prvním poločase ve 23.minutě atakoval za polovenou hranicí tvrdosti naše brankáře a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Přesilovou hru jsme na naší straně narozdíl od předchozího zápasu v Bělé využili za 40 vteřin, když se přesně trefil M.Propílek - 9:1. Po se dlouhé minuty zápas přelíval na obě strany a byly vidět na obou stranách nevyužité šance s dobrými zákroky obou gólmanů. Dalí změna skóre přišla až ve 33.minutě, když se na straně hostů trefil z přímého kopu Volf - 9:2. O minutu později náš tým nasbíral už 5 akumulovaných faulů a tak jsme se museli mít více na pozoru, abychom dalším zbytečným faulem neposkytovali soupeři výhody "velkých penalt". Ve 36.minutě jsme dosáhli desetibrankové hranice, když se popáté zápase trefil ve skluzu M.Šerák, když po našem brejku mu mí předložil jeho bratr Radek - 10:2. Tečku za zápasem udělal ve 40.minutě třetí brankou v naší síti hostující Kedroň, který tak uzavřel skóre zápasu na konečných 10:3 a my se mohli radovat z hodně vysokého vítězství, které jen tak nikdo před samotným utkáním nečekal.

Branky: M.Šerák 5, L.Muláček 2, P.Kubín, L.Kala, M.Propílek

Sestava: V.Zelenka – L.Kala, R.Šerák, M.Propílek – M.Šerák, L.Muláček, P.Kubín, P.Suk