znak PK

17.kolo, divize A 2012/13

PK TŘEBUSICE - MCE SLANÝ 9:3(6:3)
V 17.kole divize jsme ve svém domácím prostředí přivítali slánské MCE, s nímž vždy zápasy mívají trocha příchuti derby. Od začátku zápasu se začal hrát na obou stranách útočný futsal, ze kterého neměli přilišnou radost oba brankáři, zejména O.Měkota, který musel jako v předešlých domácích kláních zastoupit M.Sedláka na prvních pár minut v brance, než se dostaví z tréninku velkého fotbalu. Naše hra ze začátku postrádala zejména přesnost v přechodové fázi, čehož využívali hosté z rychlým brejkům, které z počátku ještě netrestali. V 6.minutě však už přišel trest za naši nemohoucnot dopředu v podobě první branky v naší síti, kterou vstřelil slánský Košťák - 0:1. O dvě minuty později jsme propadli podruhé, když chybu v naší obraně využil z rychlého brejku Snovický - 0:2. V 10.minutě dokonal dílo zkázy sólovou akcí VOlf - 0:3. Poté už v naší bráně střídal O.Měkotu M.Sedlák a my mohli nastoupit v kompletní složení hraném na dvě čtyřky, což se vyplatilo a začalo to sklízet úspěch. Ve 12.minutě našel L.Kala volného M.Šeráka, který z dorážkou neměl problém a snížil na 1:3. Tím se nastartoval velký obrat v zápase, který měl nastat v dalších minutách. Nejprve v 15.minutě P.Kubín nahrával před branku soupeře, kde jeho přihrávku zblokoval obránce s brankářem MCE, bohužel tak nešťastně, že se míč odrazil k R.Šerákovi, který snižoval už na rozdíl jediné branky - 2:3. Poté už přišlo to, co bylo již napsáno a spláchlo tým MCE na stranu pozorujícího diváka. V 17.minutě dostal ideální nahrávku před branku P.Kubín a podél brankáře vyrovnal na 3:3, nacož o minutu později stejný hráč využil přihrávky R.Šeráka na vstřelení branky, která nás posunula na vítěznou vlnu - 4:3. V 19.minutě střílí další branku do sítě slánských M.Červenka a poté se trefuje přesně podruhé v zápase M.Šerák a dokonává tímto obrat v zápase a konečné skóre první půle na 6:3.

Do druhé poločasu vstupuje slánský tým velkým tlakem na naše mužstvo, které statečně vzdoruje útočným snahám hostů, které končí buď na našem obranném valu nebo bezpečným zákrokem M.Sedláka. Ve 25.minutě jsme vstřelili sedmou branku do sítě hostů, když prostřelil vše co mu stálo v cestě L.Kala - 7:3. Poté na druhé straně nás několikrát opět podržel M.Sedlák, který tím sebral slánským už naděje na opětovný zvrat, v který určitě doufali. Snahou hostů zvrátit stav jsme dokázali chodit do jejich otevřené obrany, kde své šance postupně neproměnili P.Kubín, J.Hink ani J.Valášek. Ve 30.minutě jsme už poté stříleli opět ostrými, když P.Kubín našel u zadní tyče zcela volného O.Měkotu, který uklidil míč do prázdné branky - 8:3. Ke konci zápasu se snažili hrát hosté aspoň trochu power play, ale ani to se jim nevyplatilo, když výhozem přes celé hřiště našel M.Sedlák volného R.Šeráka, který do prázdné branky uzavřel konečný výsledek na 9:3, jelikož poté další naše snahy o desátou branku v síti soupeře jsme již promarnili.

Branky: R.Šerák 2, P.Kubín 2, M.Šerák 2, M.Červenka, L.Kala, O.Měkota

Sestava: M.Sedlák – L.Kala, R.Šerák, J.Valášek, O.Měkota – P.Kubín, J.Hink, M.Šerák, M.Červenka