znak PK

17.kolo, divize A 2011/12

ATMOS Bělá POD BEZDĚZEM - PK TŘEBUSICE 1:2(6:3)

Do zápasu v Bělé pod Bezdězem odjížděl náš tým s upravenou sestavou s určitými změnami oproti sestavě, která slavila úspěch v 16.kole v Příbrami, a tak s námi jel sbírat zkušeností mladý F.Čížek, během zápasu se z tréninkového procesu z velkého fotbalu k nám připojil a doplnil do osmi hráčů sestavu L.Kala. Začátek zápasu jsme tedy začali se zasunutou obranou na naší polovině včetně útočníků a nechali hrát první minuty hlavně soupeře, který se chytil taktovky zápasu a začal dobývat naši branku, z čehož však nic vážného nehrozilo. Naopak náš tým podnikal do poté otevřené obrany nebezpečné protiútoky, z kterých jsme v 5.minutě slavili první úspěch, když po získání míče si P.Kubín vyměnil míč s J.Valáškem a otevřel skóre zápasu - 0:1. Překvapený soupeř o minutu později ještě jednou inkasoval, když na roh P.Kubína si naběhl P.Zelenka a prostřelil domácího brankáře - 0:2. To byl začátek, který se našemu týmu musel líbit, navíc jsme se v průběhu dalších minut dostali do dalších slibných střeleckých pozic nebo do přečísleních, které zaváněli další vstřelenou brankou, bohužel ani jedna z těchto šancí nebyla dotažena do konce a tak skóre zápasu zůstávalo nezměněno. Dělo se tak až do 17.minuty, kdy se branky ve svůj prospěch dočkali i soupeř, když z protiútoku se probil před naši branku domácí Kvajsnar, který při souboji s naším obráncem a snahou míč na "dlouhou nohu" hned zakončit spadnul, což však to stejné udělal i náš obránce a brankář Zelenka. Vítězně z tohoto souboje poté vyšel právě Kvajnar, který ležící na zemi poté dopravil míč do naší sítě - 1:2. Do konce poločasu byl spíše vidět průměrný futsal už s minimem šancí na obou stranách a tak do kabin jsme šli s jednobrankových náskokem.
Do druhého poločasu jsme nastoupili z hlavním vědomím, že nesmíme soupeře dostat do hry inkasovaným gólem. Co jsme však rázně nechtěli, to se stalo do nejmenšího detailu. Od začátku druhého poločasu jsme nedokázali se pořádně dostat do vhodného přechodu do útoku, natož jít do nebezpečného zakončení, na druhé straně soupeř nás zatlačil na naši polovinu a začal zle zatápět kolem pokutového území.
Ve 24.minutě jsme poprvé inkasovali a ve 28.minutě byl už stav otočen na 3:2, když se za domácí postupně trefili Bláha a podruhé Kvajsnar. Hattrick v zápase poté dokonal ve 31.minutě domácí Kvajsnar, když po dlouhém výhozu absolvoval běžecký souboj s naším obráncem, se kterým běhěl po pravé straně, kde však si počíhal na moment, kdy si vyběhl V.Zelenka z brány, kterého přeloboval - 4:2. Naději nám dala branka L.Kaly o minutu později, který ranou k tyči upravil stav na jednobrankový, s kterým se dalo ještě něco dělat. Ovšem v té době naše hra vypadala dost neuspořádaně a my nedokázali kloudně zatlačit soupeře na jeho polovinu a vyžádat si potřebný tlak, z kterého bychom se mohli brankově prosazovat či si minimálně vytvořit gólovou šanci. V 37.minutě nám k potřebnému tlaku pomohl domácí Bláha, který svou nedisciplinovaností dostal svou druhou žlutou kartu v zápase a my měli možnost jít do přesilovky, kterou jsme ještě zvýšili hranou power play s brankářem V.Zelenkou. Domácí tým jsme zatlačili až do jeho pokutového území, ale nic víc než střely, které se odrazili bud od bránících obránců nebo brankáře na roh z toho nebyli. Navíc o minutu později jsme při hrané power play dostali kuriozní branku, když naši střelu zachytil domácí brankář Verner a vyhodil míč daleko dopředu, na který si naběhl domácí Zimmerman a skóroval do opuštěné branky - 3:5, v tu dobu se jednalo o naší fatální chybu v obranné fázi, která se jen tak nevidí v divizních zápasech. Výsledek poté pečetil v posledních vteřinách domácí Holický na 3:6, v té době už byl celý náš tým zdecimovaný a ve stavu totálního zmaru po propadáku v zápase, který byl rozehrán k bezproblémovému vítězství. Bohužel naším přístupem, individuálními chybami a nulovou efektivitou v druhé půli jsme odjížděli z Bělé bez jediného bodu.

Branky: P.Kubín, P.Zelenka, L.Kala

Sestava: V.Zelenka – J.Valášek, L.Kala, R.Šerák, P.Zelenka – P.Kubín, M.Šerák, P.Mladý, F.Čížek