znak PK

16.kolo, divize A 2011/12

1.HFK PŘÍBRAM - PK TŘEBUSICE 5:8(1:5)

Na půdu příbramského HFK, který okupuje spodní příčky divizní tabulky jsme zajížděli s dostatečným respektem, jelikož právě z domácího prostředí těží protivník většinu bodů v této sezoně. Od začátku zápasu jsme zaskočili domácí aktivitou, která mohla také přinést úvodní branku zápasu. Na tu jsme museli počkat do 4.minuty, kdy se po dlouhém výhozu a tečí prosadil před brankou domácích P.Suk - 0:1. Na druhé straně si i příbramští vytvořili slibné šance, které však zlikvidovala připravená naše obrana nebo pohotový V.Zelenka. V 7.minutě jsme šli do dvoubrankového vedení, když R.Šerák zpětnou přihrávkou našel P.Kubína, který prostřelil domácího brankáře - 0:2. V 10.minutě bylo ještě veseleji, když L.Kala si narazil míč s P.Kubínem a přízemní střelou překonal příbramského gólmana potřetí - 0:3. Domácí se chtěli vrhnout do útoku a samozřejmě stav zápasu zkorigovat, ale v tu dobu bezchybně fungovala naše obrana, která si veškeré přihrávky kolem pokutového území hlídala a když už něco za ní prošlo, V.Zelenka šanci kryl. Na druhé straně se stav ve 12.minutě měnil počtvrté, když dorážku před příbramskou brankou korunoval ve svůj druhý gól v zápase P.Suk - 0:4. Ve 14.minutě jsme slavili už pátý zásah do soupeřovy sítě, když přesně střílel po přihrávce M.Šeráka J.Valášek - 0:5. Do konce poločasu jsme měli ještě další šance na skórování, která však už využity nebyly. Na druhé straně domácí se marně snažili vstřelit branku, která by je vrátila do zápasu a pouze naráželi na náš obranný blok, který v tu dobu fungoval bezchybně. Před koncem poločasu jsme se soustředili už i na uhlídání slibného stavu do druhé půle, ale z toho pramenila taktická chyba před koncem poločasu, kterou jsme 9 vteřin před koncem domácímu týmu nechali vstřelit Hájkem jejich první branku v zápase - 1:5.
Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně aktivně jako do prvního, ale scházelo tomu jediné a to hlavní, vstřelení branky. Potřebné šance jsme si vytvořili, ale kolikrát naše akce začaly být překombinované a nebo nám scházela přesnější koncovka. Ve 24.minutě se prosadili podruhé domácí, když se trefil přesně Šutek - 2:5. Ta nabila do HFK novou sílu a byly to domácí, kteří si začali vytvářet více šancí ke zkorigování skóre, což se jim povedlo dále ve 28.minutě, když po několika odrazech a dorážkách v našem pokutovém území překonal už ležícího V.Zelenku Bernát - 3:5. I přes snižování soupeřem jsme se o výsledek až tak nebáli, protože šance na navýšení skóre z naší strany stále byly, pouze ale jsme si je vypracovávali, ale bohužel nedávali. Strach o obrat v zápase nastal až ve 31.minutě, když příbramský Hájek svou druhou brankou dotáhnul výsledek na stav 4:5. Následně o minutu později domácí nastřelili břevno Zelenkovy svatyně a vyrovnání viselo ve vzduchu. Strach o výsledek, ale utnul L.Kala, který se v zápase trefil podruhé a znamenitě, když si zpracoval na levé straně míč od V.Zelenky, probil se po své straně a tvrdou ranou pod břevno prolomil naší střeleckou nemohoucnost ve druhé půli - 4:6. Domácí čtyři minuty před koncem za dvoubrankového stavu v náš prospěch zkusil hrát power play, která přitlačila náš tým na svoji polovinu, ale to bylo vše. Ve 39.minutě využil chybné rozehrávky R.Šerák a poslal míč do opuštěné branky soupeře - 4:7. Domácí pokračovali dál v hrané power play, z které o několik vteřin později co posedmé inkasovali také vstřelili potřebný gól, když se trefil Bernát - 5:7. Celý zápas podtrhnul a tím zkompletoval svůj hattrick v zápase L.Kala, když vybojoval míč nad soupeřem a poslal ho do prázdné branky Příbrami.

Branky: L.Kala 3, P.Suk 2, P.Kubín, J.Valášek, R.Šerák

Sestava: V.Zelenka – J.Valášek, L.Kala, R.Šerák – P.Suk, L.Muláček, P.Kubín, M.Šerák