znak PK

12.kolo, divize A 2011/12

1.DFK SLANÝ - PK TŘEBUSICE 8:4(4:2)

Do prvního zápasu druhé poloviny soutěže divize jsme nastupovali s upravenou sestavou, když nemohli kvůli nemoci či zranění nastoupit L.Kala, R.Šerák, J.Hink, a tak došlo k totální přeměně první čtyřky, to druhá formace se vrátila ke složení z minulé sezony v čele s P.Sukem. Úvod zápasu našemu týmu příliš nevyšel, když si slánský tým získal určitý tlak na naši bránu a byl to V.Zelenka, který měl více práce se střelami domácích. Ve 3.minutě se přihlížející diváci dočkali poprvé branky v zápase, když z protiútoku slánský Kubenka překonal střelou pod břevno našeho brankáře - 1:0. Na tuto branku jsme zareagovali vyšší aktivitou na polovině sláských a také náš tým si začal vypracovávat slušné střelecké momenty, proti kterým ale zasahoval brankářskými zákroky Cílek. V 6.minut se dočkal náš tým vyrovnání, když P.Kubín narazil L.Muláčkovi, který se obtočil kolem svého obránce a střelou od tyče skóroval - 1:1. Bohužel z tohoto stavu jsme se dlouho neradovali, když o 2 minuty později se prosadil z levé strany střelou pod Zelenkou slánský Tauš - 2:1. Na vstřelený gól jsme opět odpověděli zvýšeným náporem, který vyvrcholil akcí na 2:2, když dlouhý nához Zelenky si spracoval Suk, který počkal na náběh Mladého, který prostřelil Cílka. Po vyrovnávací brance jsme převzali otěže zápasu do rukou my a mohli zápas zvrátit ve svůj prospěch, ale bohužel jsme vyhořeli na velmi chabé koncovce, když ve 14.minutě neproměnil velkou šanci P.Kubín, o několik vteřin pozdějil Cába nastřelil tyč slánské branky. F.Cábu napodobil o dvě minuty později i Mladý, který orazítkoval tyč slánské branky, další větší šanci promarnil Propílek. Opačně si počínali bohužel na straně DFK jeho střelci, když v 19.minutě vrátil vedení na jejich stranu druhou brankou v zápase Tauš - 3:2. Do konce poločasu se slánští dočkali ještě jedné trefy v naší síti, když Kubenka prostřelil Zelenku při "velké penaltě", která se rozehrávala po našem šestém faulu 19 vteřin před koncem poločasu - 4:2.
Jak jsme špatně zakončili první půli, stejným způsobem jsme ji i načali. Marná snaha byla z naší strany, když jsme si kladli na srdce, že musíme zachytit začátek druhého poločasu, ve 21. a 23.minutě se po našich chybách v obraně prosadili Kratochvíl a Tauš a bylo to už dost nelichotivých 6:2. Následně ve 24.minutě nás vrátil do hry tvrdou střelou Valášek, který prostřelil Cílka a snížil na 6:3. Tato branka ale neprobrala náš tým dostatečně, jak jsme potřebovali a přišli další dvě vstřelené v naší síti ve 26. a 28.minutě. Nejprve přes celé hřiště potrestal vyběhnutého Zelenku dlouhým nákopem do prázdné branky Cílek, poté Hlůže dorazil nadvakrát míč do prázdné branky, když jsme udělali fatální chybu při rozehrávce v obranných řadách - 8:3. Poté jsme se dali opět útoku, ale stále naráželi na náš největší problém v tomto zápase v neproměňování šancí, na Cílkovi se postupně vystříleli P.Kubín, Muláček, Suk, Propílek, ale ani jednou to ke vstřelení branky nevedlo. Ve 39.minutě stanovil konečný výsledek na 8:4 druhou brankou v zápase P.Mladý, kterému asistoval Suk. Shrnutí tohoto zápasu lze jen krátce a výstižně popsat, když nedáš šance a branky, nemůžeš vyhrát, soupeř šance proměnil a díky tomu vyhrál a my mu můžeme jen poblahopřát.

Branky: P.Mladý 2, L.Muláček, J.Valášek

Sestava: V.Zelenka – L.Muláček, P.Mladý, J.Valášek, M.Propílek – F.Cába, P.Kubín, M.Šerák, P.Suk