znak PK

11.kolo, divize A 2011/12

HRASL SLANÝ - PK TŘEBUSICE 2:5(0:1)

Před posledním zápasem letošního roku v divizi s Hraslem Slaný jsme až nečekaně museli řešit problémy v sestavě. Se zraněním L.Kaly a J.Hinka jsme už dopředu počítali, ale v den zápasu se ještě dodatečně omluvili pro zranění, nemoc či z pracovních důvodů postupně P.Mladý, P.Suk i M.Propílek, a tak jsme nakonec nastoupili proti slánskému soupeři se sedmi hráči do pole. Úvod zápasu zastihl oba týmy spíše ve vyčkávacím gardu, když ani jedno mužstvo nechtělo udělat zásadní chybu v obranné fázi a tak šancí se moc nevypracovávalo. Když už se nějaká šance na obou stranách naskytla, byli na místě oba dobře chytající brankáři. Náš tým se během první půle pokoušel hlavně individuálně prosazovat před branku hraslu, soupeř zkoušel nacvičené akce s rychlým pohybem, které však nebyly vždy dotaženy do úplné dokonalosti. Na první branku si tedy diváci museli počkat až do samého závěru první půle. V 18.minutě se k míči dostal před pokutovým územím R.Šerák, který našel na pravé straně volného P.Kubína, který skluzem dopravil míč do branky za záda do té doby neprůstřelného Landvojtoviče - 0:1. Do konce první půle chtěli domácí stav ještě vyrovnat, ale V.Zelenka tým v těžkých chvílích podržel a my jsme mohli jít do šaten s jednobrankovým náskokem.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s vědomím, že náš soupeř bude chtít více útočit a výsledek otočit ve svůj prospěch. To se mu také už ve 22.minutě povedlo, když se trefil přesně slánský Kuba a vyrovnal skóre zápasu na 1:1 a mohlo začít vše od začátku. Narozdíl od prvního poločasu se začal po vstřelené brance hraslu hrát otevřenější futsal a oba týmy chtěli překlopit misku vah na svoji stranu a získat výhodu vedení v zápase. Dostat do vedení jsme se mohli znovu ve 26.minutě, když po faulu na P.Kubína v pokutovém území se kopala penalta. K míči se postavil sebevědomě J.Valášek, ale tvrdou ranou nastřelil pouze vyběhnuvšího Landvojtoviče v bráně.
Ve 30.minutě jsme se už ale dočkali, když se podruhé v zápase trefil P.Kubín, který zužitkoval opět přihrávku od R.šeráka a střelou k tyči, kterou lehce tečoval obránce domácích poslal svůj tým do vedení - 1:2. O tři minuty později mohlo být ještě veseleji, když na domácího brankáře sám postupoval F.Cába, ale jeho technické obstřelení slánského brankáře skončilo těsně vedle levé jeho tyčky. Pojišťovací branky jsme se dočkali až ve 36.minutě, když až napotřetí opakovanou střelou uspěl proti Landvojtovičovi R.Šerák už nechytatelně pod břevno - 1:3. To už se zdálo, že nás nemůže nic zlomit a že jdeme pevně za vítězstvím, když jsme navíc po třetí brance si vytvořili i další slibné šance, které jsme ale trestuhodně zahodili a přišel trest. Od 38.minuty hráli domácí powerplay, která se jim zdatně dařila a přitlačili náš tým, který do té doby udával tempo, na naší polovinu. O minutu později se hosté chytili kontaktní brankou Klusáčka a opět mohlo začít drama - 2:3. To jsme ale už nedovolili a z dalšího protiútoku po obdržené brance se trefil technickou střelou L.Muláček - 2:4. Za tohoto stavu znovu využili hraní brankáře v poli, ale to se jim v tomto případě nevyplatilo, když slánskému obránci vypíchl míč pohotově R.šerák a po sprintu s ním přes polovinu hřiště zasadil hraslu pátou branku v jeho síti a stanovil tím konečný výsledek na 2:5 v náš prospěch. Tímto vítězstvím jsme zakončili první polovinu divizní sezony, ve které jsme získali 21 bodů za sedm výher a obdrželi čtyři porážky.

Branky: P.Kubín 2, R.Šerák 2, L.Muláček

Sestava: V.Zelenka – R.Šerák, J.Valášek, P.Zelenka – F.Cába, P.Kubín, M.Šerák, L.Muláček