znak PK

10.kolo, divize A 2011/12

PK TŘEBUSICE - FC BRANDÝSEK 4:2(0:0)
Před slušně zaplněnou slánskou halou začalo další derby mezi naším a spřáteleným týmem FC Brandýsek. Poprvé do tohoto zápasu v našem domácím prostředí vstupoval jako favorit tým hostů, který do té doby neztratil v soutěži jediný bod a tak se čekalo, že hostující tým bude chtít zlomit prokletí našeho derby v této hale. Od začátku se začal hrát hodně svižný futsal plný osobních soubojů. Hosté aktivní hrou dokázali náš tým zatlačit na naší polovinu, ale více než na dostřel ze střední vzdálenosti se nedostali. Na druhé straně se do první šance v našem týmu dostal P.Kubín, ale jeho pokus brandýský Šimek vyrazil ramenem na roh. Poté pálil tvrdě Kala, ale ani jeho střela neprošla za záda pohotového Šimka, který si poté poradil i s ranou R.Šeráka. Na naší straně se k mnoha dobrým zákrokům odhodlal V.Zelenka, kterého postupně vyzkoušeli Kaválek s Chalupou. Ve 12.minutě náš tým poněkolikáté ztroskotal na brandýském brankáři, který se rozchytával do velké formy, když Muláčkovu střelu vyrazil už pouze za pomoci nastavené tváře, po čemž musela být na chvíli hra přerušena. Na brandýské straně se poté uvedl technickými střelami Rychlý, ale ani ty neprošly do naší sítě. Jednu z větších šancí měl také Brandýsek z přímého kopu, když se k jeho exekuci postavil Chalupa, ale jeho střelu kolem postavené zdi zblokoval R.Šerák. Když do konce poločasu oba gólmani předvedli pohotové a spolehlivé zákroky po dalším šancích, skončil první poločas bezbrankovou remízou.
Druhý poločas začal stejným způsobem jako ten první, tudíž ve velkém tempu, zdravou agresivitou v soubojích a bojem o každý metr na hřišti. Nejblíže k otevření skóre zápasu měl Libor Rychlý, který se uvolnil na levé straně a tvrdě vystřelil, ale jeho pokus skončil pouze na břevně Zelenkovi branky. Na první branku si diváci museli počkat do 26.minuty, když rozhodčí posoudili střet Mladého s brandýským Růžičkou jako nedovolený, když oba v tu dobu měli přebíhali bez míče před pokutovým územím. K míči metr před naším pokutovým územím se postavil hostující Chalupa a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě - 0:1. Odpověď z naší strany přišla téměř okamžitě, když za 30 vteřin se prodral k míči R.Šerák a toho nedovoleně zastavil hostující Libor Rychlý také přibližně metr
před brankovištěm soupeře. K míči se postavil L.Muláček a také si počínal sebevědomě, když prostřelil zeď soupeře - 1:1. Následně jsme hosty zaskočili o několik vteřin později ještě jednou, když kolmou přihrávku za obranu brandýských poslal R.Šerák a F.Cába překonal Šimka a poslal náš tým do vedení a diváky fandící třebusickému týmu do varu - 2:1. Vstřelené branky dodali zápasu ještě více potřebný náboj a bylo se opravdu na co koukat, žádný souboj nebyl pro žádného hráče v tu dobu ztracený a hrálo se stylem nahoru dolů. Svoji druhou branku v zápase v rychlém sledu mohl vstřelit ještě F.Cába, který po přečíslení a následné přihrávce P.Kubína byl před Šimkem sám, ale orázítkoval pouze břevno hostující branky. Poté se dostal také do šance M.Šerák, ale ani jeho střela další brankou neskončila. Na druhé straně jistými zákroky podržel tým V.Zelenka a hra začínala mít stále vyšší obrátky, ve většině soubojích se hrálo na hraně faulů a tak nikoho nepřekvapilo, když ve 34.minutě byl stav faulů na obou stranách 5:5. O minutu později si tým Brandýska vyžádal oddechový čas a následně zahájil power-play s Rychlým v bráně. Na další dvě minuty se hra přestěhovala na naší polovinu a začalo tvrdé bránění jednobrankového vedení. Ve 37.minutě jsme se ale dostali do protiútoku a ten skončil třetí brankou v síti soupeře, když po přihrávce Kaly se druhé branky dočkal F.Cába, který po zemi překonal v tu dobu chytajího Rychlého - 3:1. O minutu později dal definitivní vidinu naší výhry v tomto zápase M.Propílek, který z blízkosti rozvlnil síť soupeřovi počtvrté - 4:1. Do konce zápasu náš tým mohl ještě zvýšit vedení nařízenou penaltou, ale tuto výhodu L.Muláček nevyužil, když pouze trefil postaveného Šimka. Na druhé straně zkorigoval výsledek na konečných 4:2 19 vteřin před koncem Raichard. Touto výhrou jsme udrželi stále vynikající bilanci v soubojích derby mezi PK a FCB ve slánské hale, když jsme ještě nikdy neodešli z tohoto souboje ze slánské haly BIOS poraženi.

Branky: F.Cába 2, L.Muláček, M.Propílek

Sestava: V.Zelenka – L.Kala, R.Šerák, P.Mladý, M.Propílek – F.Cába, P.Kubín, M.Šerák, L.Muláček