znak PK

9.kolo, divize A 2011/12

SK BÍLÝ BALET DĚČÍN - PK TŘEBUSICE 5:3 (3:2)
Horší vstup do utkání jsme proti týmu z Děčína, který s nulovým počtem bodů okupuje poslední pozici v diviziní tabulce, mít nemohli, když při naší rozehře jsme po několika vteřinách zápasu inkasovali poprvé, když se v komunikaci nedomluvili R.Šerák s V.Zelenkou - 1:0. Rychlé vedení domácích vlilo do jejich hry ještě více zápalu a hnali se proti dost zaskočené naší hře stále dopředu. Náš tým v začátku nestačil na tento nápor vůbec ničím odpovědět a tak jsme se pouze jen bránili a odkopávali míče směrem dopředu, kde nebyl žádný útočník, který by mohl míč podržet a hru uklidnit. Ve 4.minutě přišel další trest v podobě druhé branky v síti našeho týmu, když děčínský útočník prostřelil po zemi Zelenku - 0:2. V 6.minutě jsme na tom byli ještě hůře, to domácí završili svůj mohutný počáteční nápor třetí brankou a hra našeho mužstva byla "na vhozený ručník" - 3:0. Během několika minut jsme se probudili alepoň do ojedninělé ofensivy, která ale zatím neslavila pořádný úspěch, když veškeré střely či šance pochytal domácí brankář. Ve 12.minutě přišla také naše první góová chvíle, když se z bezprostřední blízkosti prosadil M.Šerák - 3:1. Do konce první půle se naše hra s domácími alespoň vyrovnala a my dokázali ještě díky brance R.Šeráka snížit stav na jednobrankový - 3:2.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivní hrou a začali dobývat branku soupeře se snahou obrátit stav zápasu v náš prospěch. Několik střel či náhozů na domácího brankáře však domácí dobře pokryli a když P.Kubín z dobré pozice zamířil pouze vedle tyče děčínské branky, stav zůstával stále ve prospěch domácích. Ve 28.minutě se vyrovnání podařilo, když se před domácí brankou prosadil M.Propílek a docílil kýžené branky - 3:3. Po této brance jsme začínali mít navrch v předváděné hře, která byla podporována dobrými zákroky V.Zelenky, ale kýžený další gól na naší straně nepřicházel. Ve 32.minutě přišel trest v podobě čtvrté branky domácích, když jsme se neprosadili při dlouhém výhozu Zelenky a z následného rychlého brejku kapitulovali - 4:3. Tato branka ubrala našemu týmu na sebevědomí a začali jsme se topit v naší beznaději, která nás trápila na začátku utkání, výsledkem toho byla pátá branka děčínských, která se poté stala rozhodující pro další vývoj zápasu - 5:3. Do konce zápasu jsme více než několik střel, které končili mimo branku soupeře nepředvedli, ani dvouminutová powerplay k ničemu nevedla a tak náš tým zaslouženě prohrál na půdě soupeře konečných 5:3. Otázkou je, zda předvedený výkon, kterým jsme se prezentovali v tomto zápase by stačil např. na krajský přebor, asi ne... Z naší hry v tomto zápase nešla žádná síla ani odhodlání a nemůžeme se ani vymlouvat na podmínky haly v Libouchci, které jsou asi nejhorší v divizi, protože prostředím se zápas nerozhoduje, ale pouze pílí a vůlí chtít vyhrát, a tu jsme neměli.

Branky: M.Šerák, R.Šerák, M.Propílek

Sestava: V.Zelenka – L.Kala, R.Šerák, M.Propílek, P.Mladý – M.Šerák, L.Muláček, P.Kubín, J.Hink