znak PK

8.kolo, divize A 2012/13

BALTICFLORA TEPLICE "B" - PK TŘEBUSICE 7:5(3:2)
Už před začátkem zápasu jsme při pohledu na soupisku domácího týmu nabudili respekt, když rezerva teplického mužstva nasadila do svého domácího duelu 6 hráčů, kteří naskočili před dvěma dny do ligového utkání proti plzeňskému Indossu. Zejména ruští hráči, kteří tvoří základ týmu 1.ligy byli tím, čeho bychom se měli obávat nejvíce a tak se také v úvodu zápasu stalo. Domácí tým nás zamkl na první minuty na domácí polovině a rychlými kombinacemi chtěl překonat naši obrannou vazbu. To se mu však v úvodních minutách nepodařilo, jak za přispění naší obrany, tak díky zákrokům našeho brankáře. V 7.minutě přišel pro domácí celek šok, když z ojedinělé akce dopředu, kdy L.Kala vystihl přihrávku domácích na jejich polovině, se řítil sám na domácího brankáře a tvrdou střelou otevřel skóre - 0:1. Bohužel jsme ale vedení dlouho neudrželi a zvrat v zápase přišel až moc brzy po naší úvodní brance. Během následujících tří minut se Balticflora trefila třikrát, když nejprve střelu Mamiyeva tečoval do vlastní brány L.Kala, poté se po kombinaci na naší polovině prosadil teplický Doležálek, obrat poté dokonal Pachomov individuální akcí a přesným zakončením - 3:1. I přes tři obdržené branky jsme se však nevzdali a v 11.minutě už snižovali na 3:2, když přihrávku Červenky zužitkoval před brankou J.Hink. Do konce poločasu poté bylo vidět dost brankových příležitostí před oběma brankami, ale v té době vládli oba brankáři, kteří svými zákroky drželi své týmy a tak domácí tým šel do šaten s jednobrankovým vedením.

Do druhého poločasu lépe vstoupil náš soupeř, když ve 23.minutě se prosadil střelou domácí Walter - 4:2. Že to domácí myslí vážně se zápasem, který chtějí dohrát do vítězného konce jsme poté poznali o dvě minuty později, když se radovali popáté v zápase, to se prosadil domácí Jelonek když nejprve dvakrát střelu do naší branky dokázal ještě M.Sedlák vyrazit, na jeho dorážku však už neměl nárok - 5:2. I za tohoto stavu jsme se nevzdali a zkoušeli atakovat domácí branku a poprvé zkusili hrát s naším brankářem v poli, což pomohlo k naší aktivitě na útočné polovině a k několika nebezpečným situacím. Ve 32.minutě se podruhé v zápase prosadil domácí Pachomov, když u postranní čáry obelstil dva naše hráče a přesnou ranou do šibenice zvyšoval výsledek na 6:2. I poté jsme se dostali do dalších šancí ale stále to k brance nevedlo, i když dvě šance P.Kubína byly opravdu gólové, stejně jako nádherné sólo R.Šeráka, který poté tváří tvář brankáři domácích neuspěl. Až ve 37.minutě jsme se konečně dočkali, když P.Kubín už svoji další příležitost proměnil, když nejprve v dobré gólové šanci nevolil střelu ale zaseknutí před domácím obráncem, poté už jeho následná střela skončila šťastně za domácím brankářem - 6:3. Jako odpověď si Balticflora připravili sedmou branku v naší síti o několik vteřin později po brance naší. To ruský obránce Pachomov dostal od svého krajana Sokovnina přesnou přihrávku za naši obranu a podél Sedláka poslal míč potřetí v zápase do naší sítě - 7:3. Do konce zápasu jsme ještě dohráli již poněkolikáté v power play, která se nám tentokrát vyplatila. Po Sedlákově břevnu a dalších pokusech ze střední vzdálenosti, které chytíl domácí Kouba, se prosadili z bezprostřední blízkosti po sobě R.Šerák a M.Červenka a tak upravili výsledek na konečných 7:5.

Branky: R.Šerák, J.Hink, L.Kala, P.Kubín, M.Červenka
Sestava: M.Sedlák – R.Šerák, L.Kala, O.Měkota, F.Čížek – P.Kubín, M.Červenka, J.Hink, J.Valášek