znak PK

8.kolo, divize A 2011/12

PK TŘEBUSICE - LEGIE PŔÍBRAM 4:5 (1:3)
Vstup do utkání našemu týmu příliš nevyšel a byli to překvapivě hosté, kteří diktovali tempo úvodu zápasu. Rychlými kombinacemi si vytvářeli první šance, které ještě V.Zelenka kryl. Především rozehrávky jejich nacvičených rohových situací byly hlavním naším problémem. Ve 4.minutě zápasu se hosté ujali v té době zaslouženého vedení, když v přečíslení se prosadil příbramský Šperek - 0:1. Po této brance se osmělil také náš tým, ale střely L.Muláčka i M.Šeráka byli zblokovány obranou příbramských. V 10.minutě to bylo už 0:2, když se protáhl kolem našeho obránce útočník Legie Zákoucký a ranou z ostrého úhlu prostřelil Zelenku. Také na naší straně se urodily šance, které zaváněly naší brankou v síti soupeře, ale dvakrát pohořel na hostujícím brankáři P.Kubín. Poté pár centimetrů chybělo J.Hinkovi, aby doklepl míč do prázdné branky Legie, ale nestalo se tak. Ve 13.minutě přišel náš první brankový zápis, když dlouhý nahozený míč tečoval za záda brankáře Legie L.Muláček - 1:2. V dalších šancích jsme poté pohořeli a to hlavně z důvodu málo využívané střelby, když jsme naše akce stále více překombinovávali a tak končili dobrým blokem soupeře. Nad druhé straně přišla ale brzy na naše neproměněné šance odpověď, když se podruhé v utkání radoval Šperek - 1:3. Do konce poločasu dál pokračoval bojovný futsal s mnoha souboji a šancemi na obou stranách, ale ani jedna už nebyla proměněna.

Do druhého poločasu vlétl náš tým s větším elánem a bylo to hned znát. Pokoušeli jsme se dobýt defensivní zeď Legie, která ale fungovala znamenitě, navíc hrozili každým jejím zablokováním nebezpečné brejky, které jsme museli rychle po přechodu do obrany hasit. Ve 25.minutě bylo odměněno naše úsilí kontaktní brankou v síti soupeře, když po příklepu L.Muláčka skóroval P.Kubín - 2:3. V této době, kdyby přidal náš tým vyrovnávací branku do sítě Príbrami, kdoví jak se mohl zápas vyvíjet, ale pouze chtění nám nebylo nic platné, bez pořádné střelby se vyhrávat nedá, a tak ve 28.minutě vrátil dvoubrankové vedení na stranu hostů Venta - 2:4. Když už jsme znovu vykřesali jiskřičku naděje ve 30.minutě v podobě branky R.Šeráka, přišla opět odpověď hostů gólem Zákouckého na 3:5, a tak nám opět příbramští ukázali svou sílu a i potřebné štěstí v rozhodujících momentech zápasu. Ve 37.minutě přišlo další naše snížení v podobě branky L.Muláčka, který střílel ze střední vzdálenosti - 4:5 a drama pokračovalo až do konce. Dvě minuty do konce jsme začali hrát s naším brankářem Zelenkou v poli power play, ale ani to nevedlo k úspěchu a vyrovnání stavu, protože kde není pořádná střela čí nápad, nemůže být ani branka, a to platilo bohužel tento zápas dvojnásob. V poslední minutě jsme soupeře sevřeli těžce na jeho polovině a sérií přihrávek se snažili dostat do dobré střelecké pozice, ale ani z těch nikdo z našich hráčů nevystřelil a pouze přihrál, což nás odsoudilo definitivně k jednobrankové prohře, která byla vzhledem k výkonu soupeře zcela zasloužená.

Branky: 2 L.Muláček, P.Kubín, R.Šerák

Sestava: V.Zelenka – L.Kala, R.Šerák, F.Cába, J.Valášek – M.Šerák, L.Muláček, P.Kubín, J.Hink