znak PK

7.kolo, divize A 2012/13

PK TŘEBUSICE - MALIBU ML.BOLESLAV 9:5(7:3)
V 7.kole divize jsme na své palubovce ve Slaném přivítali tým Malibu Mladá Boleslav. Před začátkem zápasu nám bylo jasné, jak se duel bude pravděpodobně odvíjet, když jsme se podívali na střídačku hostí, kde měli pouze jednoho náhradníka, další prý měli dorazit až v průběhu zápasu. Úvod zápasu nám vyšel, když už ve 2.minutě jsme byli úspěšní po tvrdé střele J.Valáška - 1:0. Bohužel nepozornost v obraně z důvodu podcenění soupeře, kterého jsme první střídání takřka nepustili k míči vedlo ve 4.minutě k vyrovnání, když úspěšným střelecem hostí byl Maňas - 1:1. Z této chyby jsme se chtěli do dalších minutu poučit, ale takřka to stejné znění se stalo v minutě 8., když nejprve přesně k tyči mířil J.Hink, na druhé straně odpověděl opět po naší chybě v obraně podruhé v zápase Maňas - 2:2. Naštěstí poté přišli 4 minuty zápasu, které můžeme říci rozhodli o celém zápasu. Nejprve v 9.minutě získal v osobním souboji míč do své moci J.Valášek a opět přesnou ranou poslal náš tým do vedení - 3:2. O minutu později J.Valášek už zkompletoval svůj hattrick, když využil přesnou přihrávku R.Šeráka - 4:2. O další minutu později si gólovou přihrávku zopakoval R.Šerák, když tentokrát našel volného P.Kubína, který prostřelil hostujího brankáře - 5:2. Ve 13.minutě jsme naše vedení zvyšovali už na čtyřbrankové, když šťastným střelcem byl M.Sedlák, jehož ránu z půlky brankář hostí přes několik stínících hráčů neviděl - 6:2. V 15.minutě byl zkompletovaný i hattrick hostujícího Maňase, který svému týmu vykřesal další naději - 6:3. V 17.minutě jsme se zase na druhé straně radovali my a završili tím konečný účet prvního poločasu bohatého na branky na 7:3, když P.Kubín využil přesnou přihrávku O.Měkoty a uklízel míč do prázdné branky.

Do druhého poločasu vstupovali hosté už s dalšími dvěma novými hráči a dalo se očekávat, že začne jejich stíhací jízda za vyrovnáním. Trhlinky do jejich představ jim vzal ale ve 22.minutě P.Kubín, který si zopakoval spolupráci s O.Měkotou a mohl jako třetí hráč zápasu slavit hattrick - 8:3. Poté začal sílit tlak hostí, kteří museli jít v některých fázích do rizika, aby mohli pětibrankové manko dohnat, jenže v tom jim zabraňoval dobře chytající M.Sedlák společně se zabezpečenou obranou, která jakýkoliv náznak brankové příležitosti likvidovala. Ve 27.minutě přece jen se hosté dočkali branky, když po dorážce mohl slavit branku mladoboleslavský Polanka - 8:4. Na naší straně jsme měli poté také určité šance, ale střely Kaly či Valáška neskončili za zády hostujícího brankáře. Ve 34.minutě poprvé hosté přistoupili k power play a zamáčkli náš tým na vlastní polovinu, kde jsme statečně odolávali až do 37.minuty, když přece jen míč za záda Sedláka dotlačil svou druhou trefou v zápase Polanka - 8:5. Definitivní podobu výsledku dal ve 40.minutě J.Hink, který využil zaváhání hostujícího obránce při power play, odebral mu míč a od půlky běžel sám bez už dalšího atakování soupeře na osamocenou mladoboleslavskou branku, do níž míč v klidu uklidil a dal tím gólovou pečeť zápasu na 9:5.

Branky: J.Valášek 3, P.Kubín 3, J.Hink 2, M.Sedlák

Sestava: V.Zelenka – L.Kala, R.Šerák, J.Valášek, M.Propílek – P.Mladý, P.Suk, P.Kubín, J.Hink