znak PK

6.kolo, divize A 2013/14

PK TŘEBUSICE - FC BRANDÝSEK 4:4(3:2)
Po jednoroční pauze dané účastí našeho protivníka ve druhé lize jsme se opět mohli těšit na to pravé derby mezi oběma spřátelenými týmy. Na toto derby jsme také podnikli akci zvanou MOVEMBER, do které finančně přispěli jak hráči obou týmů, tak přítomní diváci, čímž jsme opět derby dali i další rozměr nejen sportovní.
Od začátku zápasu se začalo zostra a první šanci musel už v první minutě likvidovat v naší brance chytající D.Ciniburg. V 5.minutě jsme se už osmělili také my a hned z toho byla první branka zápasu, když si na aut P.Kubína zaběhl do brankoviště J.Hink, obtočil se kolem svého obránce a otevřel skóre na 1:0. Brandýským to vzalo na pár minut vítr z plachet a náš tým se tlačil do dalších šancí, které zůstaly ale nevyužity. Až v 9.minutě podruhé udeřilo a opět od J.Hinka, který zakončil zahraný rohový kop po ose P.Kubín-L.Kala-J.Hink - 2:0. O minutu později se náš tým radoval potřetí, když čistý hattrick uzavřel J.Hink po přihrávce R.Šeráka - 3:0. To byla velká sprcha pro brandýské, kteří si poté vzali time out. Po něm náš tým přitlačili na naši polovinu, ale z další šance jsme se mohli opět radovat my, ale Hinkova střela tentokrát skončila na břevně. V 15.minutě jsme po našem 6.faulu darovali hostům šanci zahrané "velké penalty", kterou však brandýský Čížek neproměnil. Do konce poločasu jsme však ještě dvakrát po odpískání rozhodčích při diskutabilních zákrocích museli čelit dalším dvěma penaltám po 7. a 8.faulu. Ty bezpečně proměnil hostující brankář Šimek a dal tak podobu poločasového výsledku na 3:2.

O přestávce se poté stalo něco, co ovlivnilo další průběh druhé půle a i kompletního pohledu na zápas, rozhodčí i aktéry zápasu. K situaci, která nastala se vrátíme pouze několika větami spíše obecními, protože stále v nás převládá hořkost na nezvládnutí situace rozhodčího Stádníka, který na začátkku přestávky obvinil našeho hráče Hinka z úmyslného napadnutí při cestě na toaletu, na kterou šli mimo nich i další lidé. Co se mezi oběma stalo se oba aktéři výrazně odlišují, rozhodčí napadá našeho hráče s hrubé urážky, nikterak však do očí, ale že "prý" to slyšel na chodbě a zná hlas hráče Hinka, hráč Hink tvrdí, že si ulevoval pouze větou narážející na kapitána hostí kvůli odpískanému 7.faulu v 1.poločase. Bohužel inteligence rozhodčího Stádníka nepatří a nesahá mezi nejvyšší či průměrné hodnoty u normálního člověka a vše vyřešil postěžováním i u druhého rozhodčího a delegáta, ač nemá přímé důkazy a svědek, který se přihlásil jeho slova nepotvrdil. Proti tomuto nařčení neměl slov jak kapitán domácích P.Kubín, ani "prý" aktér nadávky J.Hink, kteří byli o přestávce povoláni do kabiny rozhodčích, kde následovala ostrá debata, která se dlouho hrotila oběma stranami. Výsledkem bylo udělení červené karty našeho střelci tří branek.
Vstup do druhého poločasu byl pro náš tým ještě tvrdou sprchou, co se událo ještě o poločasové přestávce, a tak si náš tým ani nevšimnul, že Brandýsek podruhé rozehrával na začátku poločasu, což bohužel nepostřehli ani přítomní rozhodčí!!! Hned ve 22.minutě jsme inkasovali po dalekonosné střele P.Mladého, který vyrovnával na 3:3. Za dalších pět minut náš tým, kde většina hráčů se stále nemohla smířit s poločasovou gilotinou od rozhodčího Stádníka, a tak nesoustředěností spojenou s výstávní trefou hostujícího Tesaře přesně do šibenice Ciniburgovy branky, hosté obrátili stav na 3:4. Hra se poté vyrovnala a náš tým přitlačil soupeře na jeho polovinu a chtěl si vynutit potřebný gól, který přišel ve 31.minutě z hlavy R.Šeráka, který si naběhnul na roh P.Kubína a překonal brankáře Šimka - 4:4. O dvě minuty později měl velkou šanci na skórování z přímého kopu P.Kubín, ale jeho lob přes zeď hostů zastavil na brankové čáře skluzem brandýský Lukeš. Bojovné a rychlé utkání, které se muselo divákům líbit bohužel kazil slabý výkon rozhočích, kteří bohužel takovýto zápas nezvládli a několika nepřesnostmi i v pískání si vyžádali nevole jak hráčů, tak diváků v hale, zejména při momentu, kdy náš tým jasně při střele na branku Šimka nastřelil hráče hostů Tesaře, který poté odpadl za lajnu s vyraženým dechem. K této situaci se postavil ihned náš hráč a přísedící divák, kteří dávali pomoc onomu hráčovi, v překvapení všech však rozhodčí, který byl od incidentu cca 3 metry nechal rozehrát hosty od branky a ležící hráče nešel ani zkontrolovat!!! Do konce utkání poté na obou stranách vzniklo ještě několik šancí, který zůstali neproměněny, poslední byla zaznamenána 8 vteřin před koncem, kdy Tesař patou směroval míč těsně vedle naší branky a tak se oba týmy rozešly smírně výsledkem 4:4, což bylo po dlouhých 10 letech první bodové zaváhání s tímto soupeřem ve slánské hale, historicky druhé. První se traduje roku 2004, kdy oba týmy spolu stejným výsledkem remizovali v utkání okresního přeboru.

Závěrem musíme říci, že ze strany hráčů proběhlo utkání vše v mezích fair-play a po konečném odpískání následovalo tradiční posezení obou týmů v brandýské restauraci na hřišti, kde se zápas a nejen ten rozebíral do pozdních nočních hodin. Druhý den byla spočítána částka, která byla vybrána mezi hráči obou týmů a od přítomných diváků na akci MOVEMBER, která celkově činila 1220,- Kč. Přítomným divákům a hráčům obou týmů děkujeme!!!

Branky: J.Hink 3, R.Šerák

Sestava: D.Ciniburg – L.Kala, R.Šerák, J.Valášek, M.Propílek – P.Kubín, J.Hink, V.Šulc, F.Čížek