znak PK

6.kolo, divize A 2012/13

MCE SLANÝ - PK TŘEBUSICE 5:8(4:3)
V 6.kole jsme zajížděli na hostující palubovku slánského MCE, který už druhým rokem hraje svá domácí střetnutí ve stochovské hale. Do zápasu jsme vstupovali bez distancovaného V.Zelenky, který pykal za karetní trest z minulého kola, v brance ho nahradil M.Sedlák. Od začátku se hrál svižný futsal, kterému chtěli dominovat domácí futsalisté, kteří jsou známý svým běhavým stylem plným přihrávek a přebíhání. Ve 2.minutě jsme však domácí zaskočili při rozehraném rohu P.Kubína, na který si naběhl L.Kala a přesně zakončil - 0:1. To vlilo ještě více aktivity do slánského týmu, ale obranný val našeho týmu nemohli její hráči jen tak lehce překonat, a pokud se tak stalo, stál připraven v brance pohotvý Sedlák. V 10.minutě jsme opět těžili z dobře rozehrané situace, kdy L.Kinský našel na zadní tyči zcela volného J.Hinka, který dopravil míč do prázdné branky - 0:2. Na tento gól přišla ale už odpověď také od domácích, když slánský Volf o několik vteřin později ukázal své umění když přešel přes tři naše hráče včetně brankáře a zakončoval do prázdné branky - 1:2. Obrat v zápase nastal opět od v té době neudržitelnéhéo Volfa, který v 15. a 17.minutě dvěma brankami a zkopletovaným čistým hattrickem obracel výsledek na 3:2 ve prospěch MCE. V 18.minutě jsme se dočkali také my, když P.Kubín patou přenechal míč J.Valáškovi a ten prostřelil domácího Havelku v bráně - 3:3. Drama, které v té době nastávalo ještě zdaleka nekončilo, to ještě musíme připomenout, že na obou stranách se vyznamenávali oba brankáři svými zákroky. V 19.minutě přece jen MCE šlo opět do vedení, když z nepřehledné situace skóroval pohotově Říčka - 4:3 a tím i stanovil konečné skóre prvního dějství.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně a s těšným výsledkem určitě něco udělat, jenže první trhliny v našich plánech udělal ve 22.minutě domácí Cimrman, když po přihrávce Volfa zvyšoval na dvoubrankové vedení - 5:3. Pro nazaujatého diváka to musel být futsal, který se líbil, na obou stranách chtěly týmy útočit a tak oba brankáři se měli co ohánět, především náš Sedlák, který se rozchytával k výbornému výkonu. Ve 30.minutě jsme vykřesali naději, o které jsme zatím netušili, že nás nakonec nastartuje k famóznímu obratu. Po nepřehledné situaci a několik osobních soubojích na hranici pokutového území MCE se míč odrazem dostal k L.Kinskému, který z ostrého úhlu vrátil míč před branku, kde ho do branky dopravil R.Šerák - 5:4. O dvě minuty později bylo už srovnáno, když se svou houževnatostí a napadáním prosadil podruhé v zápase J.Valášek, který míč ukopl brankáři domácích těsně před tím, než si ho chtěl brát do své moci - 5:5. Už toto srovnání bylo pro slánské velkou ranou a to ještě nevěděli, co se bude dít v dalších minutách. O minutu později po srovnání jsme využili dalšího dobrého napadání na útočné polovině soupeře, když až k obránci MCE u rohu se dostal náš O.Měkota, který mu míč odebral a z úhlu prostřelil Havelku - 5:6. To však ještě stále nebylo vše z naší strany, celý obrat 4 branek ve 4 minutách dokonal ve 34.minutě L.Kinský, který dostal míč za obranu slánských a po střele, kterou vyrazil před sebe domácí Havelka si míč srazil do vlastní sítě dobíhající obránce MCE - 5:7. Byl to těžký direkt pro domácí, kteří se z něj chtěli co nejdříve oklepat a zkusit ještě s výsledkem něco udělat, ale když už se do šancí poté dostali, narazili na výborného Sedláka, kterým míč za svá záda nepustil. V 37.minutě jsme stav zápasu ještě navýšili, když podruhé v zápase zafungovala spolupráce P.Kubína s Valáškem, když druhý jmenovaný tvrdou stanovil konečný výsledek zápasu na 5:8. brankáře

Branky: J.Valášek 3, J.Hink, L.Kala, R.Šerák, O.Měkota, L.Kinský
Sestava: M.Sedlák – R.Šerák, L.Kala, O.Měkota – P.Kubín, L.Kinský, J.Hink, J.Valášek