znak PK

6.kolo, divize A 2011/12

PK TŘEBUSICE - ATMOS BĚL 7:4(3:1)
Do zápasu se soupeřem ze spodní části tabulky jsme šli s mírnými změnami v sestavě, když zraněného L.Muláčka nahradil v sestavě ostrostřelec P.Suk, který už v minulém zápase ukázal, že střílet "ostrými" je pro něj stále "lehká věc". Do zápasu jsme šli také se zúženým kádrem na tři obránce, když M.Propílek byl v čase výkopu stále na cestě ze služební cesty, která se mu prodloužila vinou kolon na dálničním úseku D1. Začátek našemu týmu do utkání ale vyšel znamenitě, když už po 43 vteřinách jsme šli do vedení, kdy míč si vyměnil J.Hink s P.Kubínem a prvně jmenovaný prostřelil brankáře hostí Vernera - 1:0. I dále jsme se dostali do dalších šancí a soupeře přitlačili na jeho polovinu, ale žádná naše další naše šance nebyla využita. Na druhé straně musel před nebezpečnýmí průniky zasahovat V.Zelenka. V 6.minutě jsme vstřelili do sítě hostí druhou branku, když L.Kala našel přesně P.Kubína a ten z otočky střílel přesně k tyči - 2:0. V 11.minutě se poprvé prosadili hosté, když se u postranní čáry uvolnil útočník Atmosu a tvrdou ranou do šibenice nedal V.Zelenkovy v naší bráně šanci - 2:1. Naštěstí jsme za dvě minutě vrátili stav opět na dvoubrankový, když po ose P.Kubín - R.Šerák - J.Hink vyšachovali obranu Atmosu a posledně jmenovaný zakončoval do prázdné branky - 3:1. Do konce poločasu se hrál velmi svižný a vyrovnaný futsal se šancemi na obou stranách, ale už bez gólového využití.

I vstup do druhé půle zastihl naše mužstvo v dobrém rozpoložení a ve 21.minutě jsme vstřelili čtvrtý gól do soupeřovi sítě, když P.Kubín nahrál R.Šerákovi a ten se nemýlil - 4:1. Tato branka nás dost uklidnila do dalšího průběhu zápasu a začali jsme mít v utkání navrch. Vytvořili jsme si i některé další šance, ale buď byly zblokovány obranou Bělé nebo jejím brankářem. Ve 26.minutě jsme šli do vedení 5:1, když P.Kubín nabil na přesnou střelu L.Kalovi. O pět minut později se zdálo, že je po zápase, když jsme zvyšovali tvrdou střelou Propílka po přesné přihrávce P.Suka už na 6:1. Jenže jak jsme postupně vysoké vedení v zápase získali a vybojovali, rychle jsme o něj přišli. Mezi 32.-34.minutou náš tým polevil při bránění a vrhal se zbytečně do útoků, při kterých, když ztratil míč, tak hosté pronikali do otevřené naší obrany, kde krutě trestali naše chyby. Během těchto tří minut jsme inkasovali 3 branky, které vrátili hosty do zápasu a bylo to najednou hodně ošidných 6:4. Do konce zápasu jsme ještě si vytvořili některé šance, ale ty zůstali neproměněny. Na druhé straně nás soupeř pod snahou ještě zdramatizovat a i srovnat stav utkání zatlačil a vyslal na Zelenkovu branku nebezpečné střely, která však náš brankář pokryl a tím i podržel náš tým před dalším zvratem. Ve 40.minutě jsme pečetili stav zápasu na konečných 7:4, když se individuálně na hranici brankoviště prosadil P.Suk. Nakonec jsme tedy vyhráli konečných 7:4 a připsali si další důležité body do tabulky divize, kde jsme se na 2.místě osamostatnili s 15 body, když 1.DFK Slaný prohrál v souboji s prvním Brandýskem 12:6. Nutno ale podotknout ještě k našemu zápasu, že výkon našeho celku nebyl zcela ideální a ztráta naší koncentrace v polovině druhého dějství by nás mohla v jiném zápase více mrzet.

Branky: J.Hink 2, P.Kubín, L.Kala, P.Suk, R.Šerák, M.Propílek

Sestava: V.Zelenka – L.Kala, R.Šerák, J.Valášek, M.Propílek – P.Mladý, P.Suk, P.Kubín, J.Hink