znak PK

5.kolo, divize A 2012/13

PK TŘEBUSICE - GARDELINE LITOMĚŘICE 2:7(1:4)
V pátečním večeru jsme přivítali na domácí palubovce ve Slaném nováčka soutěže z Litoměřic. Stejně jako v předchozím utkání v Ústí jsme měli famózní úvod, když po 29 vteřinách zápasu jsme šli do vedení, když po celé spolupráci první čtyřky se trefil za záda hostujícího gólmana R.Šerák. V zápětí jsme mohli naše vedení ještě navýšit, ale další šanci chytil pozorný brankář Litoměřic. Ve 3.minutě jsme propadli v obranné fázi při rozehrávce a poskytli soupeři snadné vyrovnání - 1:1. V 5.minutě už hosté obraceli výsledek ve svůj prospěch, když se prosadil hostující Schoř - 1:2. Dílo dokonání a obratu nastalo v o další 4 minuty později, kdy jsme inkasovali potřetí - 1:3. V té době nás tým Litoměřic začal přehrávat a vytvořil si převahu s kterou se snažil ještě navýšit dále skóre, avšak jeho střely nebyli už tak přesné. Na druhé straně se do dvou slibných příležitostí dostal J.Valášek, ale nepříznivý stav zápasu nedokázal zvrátit. V 17.minutě přišel kontroverní výrok rozhodčích, který vyvolal mnoho emocí na naší straně, když R.Šerák u postranní čáry se dostal přes obránce hostů do brankoviště a litoměřický hráč ho nekompromisně poslal k zemi, bohužel píšťalka sudího zůstala němá k velkému údivu všech příhlížejících. Vše vygradovalo oddechovým časem, kde za protesty k inkriminovanému momentu dostal žlutou kartu V.Zelenka. Bohužel v tu dobu už sudí, který byl u tohoto momentu přítomen, přiznal veřejně svoji chybu a uznal, že penaltu měl 100% písknout. V 19.minutě jsme ještě počtvrté inkasovali po střele Mariče a s naším týmem to už vypadalo velmi špatně - 1:4. Poté nepříliš vhodné chování zvolil náš brankář, když se nechal zbytečně pro zakopnutí míče vyloučit po druhé žluté kartě a náš tým do konce poločasu musel dohrávat ve třech lidech v poli a chytajícím O.Měkotou, který šel zápas dochytat.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s vědomím, že nesmíme navázat na výkon, který jsme předváděli v prvním dějství, kdy nás aktivní litoměřičtí hráči nepouštěli takřka do žádných šancí. Hned na začátku druhé půle jsme bez úhon přežili přesilovku hostujícího týmu a poté hned chtěli přejít do ofensivy, která by nám vynesla potřebné snížení. Ovšem jsme ten večer narazili na vynikajícího brankáře Gardelinu, který sebemenší šanci či střelu na jeho branku zastavoval s ledovým klidem. A když už byl brankář hostů překonán, pomohla mu tyč jeho branky jako při střelách J.Valáška a P.Zelenky. Na druhé straně hasil všechny požáry s vyšujícím si sebevědomím O.Měkota, který ustál i několik hostujících brejků 2 na 1. Jednu z velkých šancí na zkorigování výsledku jsme měli v polovině druhé půle, když se hloupě za druhou žlutou kartu za zakopnutí míče nechal vyloučit hostující Hranička, bohužel ani při této šanci jsme míč za záda hostujího brankáře nedostali. Branky se dočkali diváci až ve 36.minutě, ale to bylo opět bohužel do naší sítě, když se podruhé v zápase trefil hostující Marič - 1:5. V té době jsme se pokoušeli už o power play, jenže ta nám šla stejně asi jako celý hra v ten večer... Ve 39.minutě padl šestý gól do naší sítě, když se podruhé trefil za hosty také Schoř - 1:6. Až poté jsme se dočkali také my zkorigování výsledku po střele J.Hinka - 2:6. Definitivní pečeť výsledku dali ale přece jenom hosté, když se trefil v jejich řadách ješt Kyzlík - 2:7.

Branky: R.Šerák, J.Hink
Sestava: V.Zelenka – R.Šerák, , L.Kala, P.Zelenka, O.Měkota – P.Kubín, L.Kinský, J.Hink, J.Valášek