znak PK

4.kolo, divize A 2012/13

RELAX ÚSTÍ NAD LABEM - PK TŘEBUSICE 2:7(1:5)
Podruhé za sebou zajížděl náš tým na hostující palubovku, cílem sobotní futsalové cesty bylo Ústí nad Labem, kde nás hostil nováček soutěže Relax. Úvod zápasu si náš tým nemohl přát lepší, když z prvního nákopu brankáře Zelenky se radoval Hink, který před brankářem domácích lehce tento nástřel tečoval - 0:1. Domácí tým na to dokázal odpovědět mírným tlakem, z kterého vytěžil šance, které končili v náruči našeho brankáře nebo blokováním od našich obránců. V 8.minutě jsme se radovali podruhé, to když L.Kinský se postavil k exekuci přímého kopu a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:2. Na tuto branku dokázali domácí rychle odpovědět, když hrubku v obranné fázi trestal ústecký Mollinger - 1:2. V té době se nehrál příliš líbivý futsal a většina času se odehrávala ve středu hřiště, kde bylo znát mnoho nepřesností na obou stranách. V 15.minutě jsme vsítili důležitou třetí branku a odskočili soupeři na dvoubrankové vedení, to když dlouhý nákop Zelenky skončil až za zády překvapeného brankáře domácích - 1:3. Povedený brankový poločas z naší strany dokončila dvojice J.Valášek a O.Měkota, kteří v 19.minutě se vždy probili po své straně a přesně zakončovali - 1:5. Ve 20.minutě měl ještě šanci zvyšovat výsledek L.Kinský, který se postavil k exekuci "velké penalty", bohužel však jeho střela skončila mimo branku domácích.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s výměnou brankáře ve svojí sestavě a dalo se očekávat, že nebude dlouho trvat a budou hrát power play za účelem rychlého snížení výsledku. Plány domácích však vzal za své J.Valašek, který si naběhl před branku na přihrávku P.Kubína a v tváří v tvář brankáři se podruhé v zápase nemýlil - 1:6. Domácí rozhodně nechtěli rezignovat a dále zkoušeli dobývat naši branku, ale buď tomu scházela potřebná kvalita při rozehrávce a řešení situací nebo je zabrzdila nepřesná střelba, která většinou končila nad brankou Zelenky. Ve 27.minutě se přece jenom Relax dočkal snížení skóre, když po chybě v naší rozehrávce se trefil za záda našeho gólmana Deutsch - 2:6. Kolem 30.minuty domácí šáhli k logicky připravené power play, ale více než semknutí našeho mužstva na vlastní polovině to nevedlo. Na druhé straně jsme nedokázali několikrát trefit odkrytou branku domácích. Úspěšný byl až R.Šerák ve 37.minutě, který si vyměnil míč s L.Kinským a překonal v té době už brankáře domácích ve své brance z bezprostřední blízkosti - 2:7. To byl také poslední gól, který mohli diváci vidět v tomto utkání a tak si náš tým po zásluze odvezl vysoké vítězství 2:7 z ústecké haly.

Branky: J.Valášek 2, J.Hink, O.Měkota, R.Šerák, V.Zelenka, L.Kinský
Sestava: V.Zelenka – R.Šerák, J.Valášek, O.Měkota – P.Kubín, L.Kinský, J.Hink, M.Červenka