znak PK

4.kolo, divize A 2011/12

FC MALIBU MLADÁ BOLESLAV - PK TŘEBUSICE 8:1(3:0)
K zápasu 4.kola divize jsme zajížděli na mladoboleslavskou palubovku, kde naším hostitelem bylo místní Malibu. Na souboje s domácími zatím v jejich hale nemáme moc dobré zkušenosti, jelikož jsme zatím nikdy nepřivezli jediný bod z tohoto prostředí. Zápas začal mohutným náporem domácího celku, který s maximálně naplněnou soupiskou byl na nás opravdu 100% připraven. Od začátku se zabydlel na naší polovině a V.Zelenka se měl co ohánět, aby v prvních minutách hned neinkasoval. Na naší straně bylo útočných výpadů minimum, a tak brankář domácích Tvaroh nemusel příliš zasahovat. Ve 3.minutě se poprvé měnilo skóre, když si za naší obranu zaběhl Polanka a proti Zelenkovi uspěl - 1:0. Po této obdržené brance měl náš tým serii čtyř rohových kopů, z kterých však jsme vytěžili vždy pouze další rohový kop, či zakončení nebylo tak přesné. Dále domácí tým měl s hrou navrch a dále napadal zdárně naši rozehrávku, která se nám vůbec nedařila. V 11.minutě se Malibu dočkalo druhé branky, když na zadní tyči doklepával akci domácích skluzem do prázdné branky Plintovič - 2:0. Ve 13.minutě jsme inkasovali potřetí, když další chybu v naší obrané fázi potrestal boleslavský Maňas - 3:0. Nadšeně hrající domácí hráli s velkou chutí a vše jim hrálo do not, vyhrávali a mohli nechat hrát náš tým, který se snažil o dobytí branky soupeře do konce poločasu i s pomocí brankáře Zelenky, který si vycházel na soupeřovu polovinu, ale ani to k ničemu nevedlo až na několik slabých střel, které domácí Tvaroh bezpečně kryl. Když už náš tým přece jen soupeře přečíslil rychlým brejkem dvakrát domácí obránci či útočníci zatáhli za "poslední brzdu" ostrým faulem, za které byli hráči ohodnoceni v první půli třemi žlutými kartami, hlavně zákrok Plintoviče skluzem zezadu na Kalu vyvážející míč mohl být klidně ohodnocem jinou kartou než žlutou. Do konce poločasu se již na žádné straně nic podstatného nestalo a tak stav po prvním dějství zůstal na cifře 3:0

Do druhého poločasu chtěl náš tým vstoupit s velmi aktivní hrou a s tím, že by nás gól v síti soupeře mohl dostat do hry. Bohužel i v druhém dějství jsme naráželi na dobře připravenou obranu a když už jsme se na dostřel soupeřovi branky dostali, byly naše střely až moc slabé na to, aby zapadly za záda připraveného Tvaroha. Ve 26.minutě nás potrestali domácí čtvrtou brankou v naší síti, když se radoval podruhé v zápase Maňas - 4:0. To už jsme sáhli ke hře s V.Zelenkou v poli a semkli domácí na jejich polovinu, ale více než tlak si náš tým na domácí straně nevypracoval až na tyčku Hinka. Ve 37.minutě si Malibu definitivně potvrdilo fakt, že z jejich domácí haly si opět body neodvezeme, když si černou minutu vybral v naší obraně J.Valášek, který dvěma chybami připravil soupeři další dvě branky v naší síti, když se za domácí Miškovský a hattrick dokonal Polanka - 6:0. V 38.minutě se dočkal také naší tým čestného úspěchu, když po přihrávce Kaly doklepával do branky míč P.Mladý - 6:1. Ještě jsme se chtěli pokusit o další zkorigování vysokého výsledku, ale dalšími chybami na vlastní polovině jsme poskytli soupeři další dvě trefy do konce zápasu a tím ještě naopak více navýšili náš debakl na mladoboleslavské palubovce.
Závěrem musíme říci, že tento zápas se nám hrubě nepovedl a díky neschopnosti jak v obranné a hlavně v útočné fázi jsme prohráli zcela zaslouženě. Doufáme jen, že debakl z Mladé Boleslavi nám dá směr, jakým bychom neměli určitě jít a vše v následujících zápasech napravíme.

Branka: P.Mladý

Sestava: V.Zelenka – L.Kala, R.Šerák, M.Propílek, J.Valášek – P.Mladý, L.Muláček, P.Kubín, J.Hink