znak PK

3.kolo, divize A 2012/13

AFC KRALUPY NAD VLTAVOU - PK TŘEBUSICE 3:3(2:1)
Ke svému druhému venkovnímu utkání jsme zajížděli na půdu nováčka soutěže AFC Kralupy, kterého moc dobře známe už z okresních soutěží konaných před 15 lety či z působení v krajském přeboru před naším postupem do divize. Od začátku zápasu to byl domácí tým, který vedený exligovým hráčem Vymětalíkem se snažil vštěpit našemu týmu jeho hru a tak první zákroky na straně brankářů musel předvádět V.Zelenka. Kralupský tým se v hale z menšími rozměry snažil hrát svižný dynamický futsal, kterému jsme zpočátku zabraňovali velmi těžce, avšak s čistým kontem na naší straně. Na druhé straně se do první naší šance dostal M.Červenka, kterému však chybělo pár centimetrů, aby dopravil míč do brány soupeře po přihrávce Kaly. První gólový úspěch slavili domácí a to v 8.minutě, když jejich rychlou akci zakončoval za záda Zelenky Koláček - 1:0. O tři minuty později bylo ještě hůře, to si domácí Pavlíček vyměnil míč s aktivním Vymětalíkem a prostřelil našeho brankáře podruhé - 2:0. Po této brance jsme se chtěli chopit aktivity také my, ale žádná kloudná šance, která by zaváněla gólem nepřicházela, většina času se odehrávala ve středu hřiště, kde se bojovalo o každý metr. Snížení ve spíše podprůměrném utkání jsme se dočkali v 18.minutě, kdy se prosadil při dorážce R.Šerák a stanovil tak účet první poločasu na 2:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili ve zdaleka aktivnějším duchu, než to bylo v prvním dějství a vyrovnání zápasu bylo nadosah hned při šanci P.Kubína, kterému střelu reflexně vyrazil domácí brankář Pelc. Ve 22.minutě jsme se už dočkali srovnání výsledku, když rozehraný aut P.Kubína střílející přihrávkou si srazil v obavách před zakončujícím R.Šerákem do své vlastní sítě domácí obránce - 2:2. To náš tým uklidnilo a možná až příliš, protože otěže zápasu jsme zbytečně předali domácímu celku, který zavelel k další zteči naší brány a otočení výsledku opět ve svůj prospěch. To se podařilo kralupským ve 24.minutě, když se v přečíslení 3 na 2 prosadil svým druhým zásahem Pavlíček - 3:2. Odpověď našeho týmu však netrvala dlouho a konečně se měli diváci po "chudém" prvním poločase na co dívat, to když Valášek vybojoval na polovině hřiště míč při souboji s kralupským útočníkem, ten se dostal k P.Kubínovi, který přihrávkou za obranu vybídl ke skórování R.Šeráka, který střelou mezi nohami Pelce srovnával na 3:3. Do konce zápasu zbývalo ještě mnoho času a obě mužstva hrála na vítěznou branku, která by mohla rozhodnout o celém utkání, ale ani jednomu týmu se nepodařilo již dostat míč za záda domácího Pelce či našeho Zelenky a tak se body dělily rovnocenným dílem po konečném výsledku 3:3.

Branky: 2 R.Šerák, vlastní
Sestava: V.Zelenka – L.Kala, R.Šerák, P.Zelenka, O.Měkota – P.Kubín, J.Valášek, M.Červenka