znak PK

2.kolo, divize A 2012/13

PK TŘEBUSICE - COMBIX ÚSTÍ NAD LABEM 11:8(7:3)
V našem prvním domácím zápase jsme přivítali na palubovce haly Bios nováčka soutěže ústecký Combix. Od začátku zápasu se hrál svižný futsal, kde se začali střídat šance na obou stranách. Už v 1.minutě mohli vidět diváci první střelecký úspěch našeho týmu, když P.Kubín nahozený míč sklepl do strany na nabíhajícího Kalu a ten se nemýlil - 1:0. To, že na sebe narazili dva ofensivní týmy bylo znát už od začátku, což se projevilo o minutu později, kdy už bylo srovnáno hostujícím Černohorským - 1:1. Ve 4.minutě se individuálně prosadil Kala, poté předložil tutovku P.Kubínovi, kterého ještě vychytal hostující brankář, ale odražený míč prvně jmenovaný nasměroval za záda brankáře Combixu - 2:1. V 7.minutě se skóre měnilo na obou stranách, když nejprve hostující Krok propálil Zelenku, nacož odpověděl brankou o pár vteřin později M.červenka a poslal nás opět do vedení - 3:2. V 11.minutě jsme se ujali dvoubrankového vedení, když P.Kubín vybídl ke skórování J.Hinka, kterého zastavil nedovoleně v pokutovém území hostující brankář, samotný postižený poté penaltu bezpečně proměnil - 4:2. Ještě v téže minutě jsme se radovali z pátého úspěchu, když se skluzem na brankové čáře prosadil a skóroval podruhé v zápase M.Červenka - 5:2. V té době jsme soupeře totálně zaskočili a s mohutnou naší ofensivou přišly další branky. Ve 13.minutě zkompletoval svůj hattrick M.Červenka, který střelou k pravé tyči zvyšoval již na 6:2, o tři minuty později J.Valášek naběhl na rozehraný aut P.Kubína a zblízka nedal gólmanovi hostí šanci - 7:2. Do konce poločasu stačil na druhé straně pouze snížit na 7:3 v 19.minutě Hanzl.

Do druhé půle vstoupil soupeř s jasně ofensivnější taktikou, která měla přinést zvrácení výsledku ve svůj prospěch. Jenže byl to náš tým, který se první radoval z branky v druhém dějství, když J.Valášek předvedl svůj důraz v osobním soubojí, prodral se po pravé straně hřiště a tvrdou ranou zvyšoval na 8:3. Poté hosté z Ústí razantně odpověděli na naši kanonádu a dali na vědomí, že o žádný debakl nestojí a že to se zvrácením výsledku myslí vážně, to když mezi 24.-27.minutou vstřelili tři branky a náhle bylo skóre zápasu 8:6.V tu dobu si museli diváci duel užívat, na obou stranách byli k vidění jak skvělé zákroky brakářů, tak pěkné branky. Po snížení hostujícího týmu jsme stejnou měrou odpověděli také my, když v rozmezí dalších tří minut se postupně z branky radovali L.Kala, další hráč s hattrickem, R.Šerák a P.Kubín, a tak výsledek utkání byl pro nás ve 30.minutě opět příznivější - 11:6. Do konce zápasu ještě zbývalo 10 minut a hostující tým se chtěl nadechnout k dalšímu stáhnutí výsledku, který by mu dával naději na bodový zisk, ale více než 2 branky hostujícího Kroka z 33. a 36.minuty náš tým nedovolil. Závěr utkání se ještě nesl v nervózním duchu, když oba týmy přitlačili na agresivitě, kterou povolovali nová pravidla futsalu pro tuto sezónu a tak píšťalka rozhodčích zůstávala mnohdy "potichu". Ani závěrečná power play hostů k dalšímu gólovému efektu nevedla a tak zápas skončil naším vítězstvím 11:8.

Branky: M.Červenka 3, L.Kala 3, J.Valášek 2, P.Kubín, J.Hink, R.Šerák

Sestava: V.Zelenka – L.Kala, R.Šerák, J.Valášek – P.Kubín, J.Hink, F.Cába, M.Červenka