znak PK

2.kolo, divize A 2011/12

SC VELTĚŽ - PK TŘEBUSICE 3:7(3:4)
„Futsalový výlet“ do čakovické haly na palubovku domácí Veltěže pro náš tým nezačal moc dobře, když jsme zjistili 20 minut před začátkem zápasu, že stále na cestě a v ucpaném pražském provozu je náš brankář Zelenka s Kalou. Díky benevolenci domácího týmu začal zápas s několikaminutovým zpožděním za což ještě jednou soupeři děkujeme. Samotný zápas začal šancemi na obou stranách, na kterých svými prvními zákroky se předvedli oba gólmani. Úvodní branku zápasu vstřelili ve 3.miutě domácí, když se po tečované střele radoval veltěžský Smaha – 1:0. Naštěstí o minutu později si zpracoval nához Zelenky u strany dobře J.Hink a po průniku po straně vyslal tvrdou střelu, která se zastavila až v síti domácího celku – 1:1. V 6.minutě to byly podruhé domácí, kteří se ujímali vedení, když mířil přesně Rybecký – 2:1. Následovaly dvě minuty, které zvrátili zápas v náš prospěch a pravděpodobně celé utkání i rozhodli. Nejprve v 7.minutě našel přesnou přihrávkou R.Šerák P.Kubína, který srovnal stav na 2:2, poté po ose P.Kubín – Kala – Hink se zrodil gól, který obracel stav na 2:3. Dokonáním všeho byla vystihnutá přihrávka po rozehrání soupeře, po níž jsme trestali počtvrté a tím odskočili soupeři na rozdíl dvou branek – 2:4. Gólové žně první desetiminutovky ukončil domácí Váchal, který vstřelil v 9.minutě kontaktní branku na 3:4. Do konce poločasu si oba týmy vytvořili po několika šancích, ale ani jednou se jim už nepodařilo překonat dobře chytající brankáře.

Do druhé půle vstoupil soupeř s ofensivnější taktikou, která gradovala střelami na Zelenkovu branku, které však náš brankář bezpečně kryl nebo soupeř zakončoval nepřesně mimo třebusickou branku. Na druhé straně se nám nepodařilo po několika kombinacích překonat také brankáře Veltěže, který vždy stál na správném místě. Dlouhou dobu se drželo skóre zápasu na jednobrankovém rozdílu. Změna stavu nastala až ve 30.minutě, když J.Hink nastřeloval míč na branku soupeře, kde si nešťastně míč srazil do vlastní branky obránce domácích – 3:5. O minutu později jsme vstřelili svoji šestou branku, když L.Muláček si pohrál s brankářem domácích a skóroval do prázdné branky – 3:6. Od té doby se začalo utkání takřka dohrávat, sice na obou stranách bylo vidět pár šancí, ale buď brankáři stáli na svých místech, nebo střely šli mimo dosah branky. V 39.minutě zakončil gólový účet utkání tvrdou střelou P.Mladý a stanovil tím konečný výsledek na 3:7.

Branky: J.Hink 3, P.Kubín, P.Mladý, R.Šerák, L.Muláček

Sestava: V.Zelenka – L.Kala, R.Šerák, F.Čížek, J.Valášek – P.Mladý, L.Muláček, P.Kubín, J.Hink