znak PK

1.kolo, divize A 2012/13

Atmos Bělá pod Bezdězem - PK Třebusice 6:1(2:0)
Na úvodní utkání divizní sezóny jsme se sešli v nepopulárním počtu 6 lidí do pole, což věštilo, že s domácím Atmosem jistě nebudeme chtít hrát otevřenou partii a naším cílem budou zejména rychlé brejky s maximální obranou. Do branky se poprvé v A-týmu postavil M.Sedlák, který nahradil distancovaného V.Zelenku, který pykal za 4 žluté karty obdržené v minulé sezóně. Po roční pauze způsobné zraněním se do sestavy vrátil J.Hink, kvůli zranění jel s týmem pouze jako divák M.Šerák, další hráči, kteří mohli naskočit do A-týmu vesměs dali přednost velkéhmu fotbalu před futsalem.
Vstup do utkání se našemu týmu vcelku podařil, když jsme to byli právě my, kteří si vytvořili první šanci zápasu, když se k míči dostal na pravé straně P.Kubín a prověřil reflex brankáře domácích, z následného rohu se narodila naše další šance, ale bez brankového efektu. Z přibývajícími minutami vzali pevně otěže zápasu do své moci domácí a v kompletní sestavě se dvěma čtyřkami začali obléhat naši branku, ve které musel zasahovat v tu chvíli ještě bezproblémově jistý M.Sedlák. V 7.minutě jsme už poprvé inkasovali, když jsme propadli v založení rychlého protiútoku a z následného brejku soupěř skóroval do prázdné branky - 1:0. Tato branka vlila soupěři ještě více optimismu do jeho řad a začal si vytvářet více šancí, které však skončili blokováním střel, či zákrokem Sedláka. Na druhé straně se k šancím dostal také náš tým, ale vždy zasáhnul dobře chytající domácí Verner. V 16.minutě jsme inkasovali podruhé, to když jsme udělali chybu na hranici našeho brankoviště a domácí nekompromisně trestali - 2:0, takový stav svítil na ukazateli i se závěrečním hvizdem rozhodčích na konci 1.poločasu.

2.poločas začal stejně jako končil ten první a to obléháním naší branky domácím týmem. Ve 22.minutě se navíc domácím podařilo opět skórovat - 3:0. Trochu optimismu do našich řad vlila 24.minuta, když jsme dokázali snížit stav na 3:1 brankou P.Kubína, který se z ostrého úhlu dokázal štastně prosadit nastřelenou přihrávkou a tečí domácího hráče za záda gólmana. Po naší brance jsme sáhli k občasnému hraní v poli s naším brankářem, čímž se nám dařilo na delší dobu držet mít ve své moci a zkusit z následné power play vytěžit kontaktní branku. Bohužel naše snaha vyzněla naprázdno a naše střely při tomto přečíslení často končili na brankou soupeře, či v náruči pohotového brankáře Vernera. Na druhé straně se domácím v 29.minutě podařilo skórovat z rychlé akce, kdy si bělský Flachbart narazil míč postupně s dvěma hráči a poté prostřelil z blízkosti Sedláka - 4:1. Po čtvrté brance se náš tým uchýlil takřka ke stálé power play, která však pro nás nevyzněla příliš lichotivě a ve 36.minutě domácí přes celé hřiště zvyšovali na 5:1. Do konce zápasu se do dobré příležitosti upravit výsledek dostali na naší straně P.Zelenka, který hlavou z bezprostřední blízkosti nechal vyniknout reflex domácího brankáře, poté P.Kubín tečoval nastřelovaný míč na branku domácích těsně vedle pravé tyčky. Ve 40.minutě se výsledek už měnil na konečné skóre 6:1, když domácích střelu si srazil P.Kubín do vlastní sítě. S konečným hvizdem jsme museli uznat, že domácí tým si výhru jednoznačně zasloužil a zároveň se zamyslet nad tím, v jakém počtu jsme přijeli odehrát zápas divize, protože se šesti hráči v poli se jen tak nevítězí a jen velká souhra náhod a štěstí by nám dávala možnost uspět v takovém počtu hráčů připravených k utkání.

Branky: P.Kubín
Sestava: M.Sedlák – L.Kala, R.Šerák, P.Zelenka – P.Kubín, J.Hink, M.Červenka