znak PK

Do nové sezóny "pouze" dva kluby

Jak už většina hráčů z klubu PK ví, do sezóny 2013/14 byly přihlášeny pro naše týmy dvě soutěže. Pro A-tým divize A, pro B-tým okresní přebor, C-tým tuto sezónu bude bez soutěže, respektive se spojí s B-týmem. Vysvětlení je jednoduché a účelné, jelikož v minulé sezóně několik hráčů buď ze zdravotních, rodinných či jiných důvodů sezónu vynechalo, či do ní zasáhlo ve třech a méně zápasech, nemá cenu ji držet jak z finančního, tak ze zabezbečujícího hlediska (plánování srazu, dojíždění na zápasy, starání se o tým). Abychom si "nalili čistého vína", můžeme si hráče, kteří v minulé sezóně "docházeli" či spíše nedocházeli vyjmenovat:
P.Mladý, F.Cába, P.Zelenka, J.Šúlek st., P.Vicenec, V.Zelenka, P.Suk
- k tomu můžeme připočíst hráče, kteří na svoji žádost ukončili futsalovou činnost a přišli pouze v případech, pokud bylo nutné - D.Ciniburg a M.Propílek
- během sezóny ukončil na vlastní žádost učinkování v našem klubu M.Podráský
- ani noví hráči v podobě Placáka, Nejedlého či Melcra nedocházeli na všechna utkání a především tréninků se po celý soutěžní ročník nezúčastňovali
Když si to sečteme, bavíme se tu o celkem 13 hráčích, což už je dost na to, aby došlo ke změně.


Celkově ale hlavním důvodem byl poloviční rozpad B-tým, který se na své zápasy v minulé sezóně scházel velmi těžce a jenom díky podpoře z A a C-týmu mohl někdy své zápasy sehrát. Důvodem bylo jak nedocházení na zápasy se zdravotních či jiných důvodů jak jsme psali, tak také z přeřazení L.Kinského a O.Měkoty do stálé sestavy A-týmu. C-tým měl potíže pouze v zápasech, kdy M.Kubín ml., V.Šulc a J.Kalina využívali střídavý start v ligovém Sat-anu Kladno v mládežnické U-16, což jim však dalo určitě více než start v okresní soutěži II.třídy.
Proto se stanovil logický krok v podobě sloučení B a C-týmu na jeden fungující tým, který bude nastupovat v okresním přeboru, čímž by měla být vytvořena i určitá konkurence do mužstva, která je vždy vítána.
S ohledem na další budoucnost našeho klubu však určitě nevylučujeme opětovné přihlášení C-týmu do soutěže, pokud se docházka všech hráčů na tréninky a zápasy zlepší a bude přetlak v našich týmech, nic poté nebrání ke startu céčka v sezóně 2014/15.
Věříme, že sezóna 2013/14 bude pro náš tým PK Třebusice úspěšná a všichni hráči si ji společně s dalším lidmi, kteří se o tým starají užijí!!!