znak PK

David "Pína" Ciniburg končí s futsalem

Před následujcí futsalovou sezónou došla k vedení PK velmi nepříznivá zpráva. D.Ciniburg oznámil, že vzhledem k vleklým zraněním a chystané operaci pravého třísla (operaci levého třísla si prodělal již před dvěma roky), ukončuje svoji aktivní kariéru brankáře v PK Třebusice. Klub tak ztrácí před touto sezónou oporu na brankářském postu, kterou jsme zejména s jeho učinkováním v B-týmu měly po několik let a mohli se na něj dostatečně spolehnout. D.Ciniburg se může pyšnit, že za 9 let v našem klubu 2 x vyhrál okresní přebor Kladenska, v sezóně 2009/10 byl u historického 2.místa v divizi, kdy takřka celý tento ročník strávil v brance A-týmu.
Jak šel čas s D.Ciniburgem ve futsalovém PK...
D.Ciniburg začínal s futsalem v klubu FC Brandýsek, ze kterého před sezónou 2003/04 přestoupil do našeho týmu. Přestupoval s vědomím, že by měl být jednou z opor v naší rezervě, která v ten rok postoupila z okresní soutěže do okresního přeboru. Od začátku svého působení v týmu PK se stal v našem béčku velkou oporou a ve svých prvních dvou sezonách se rezerva s D.Ciniburgem v zádech umístila na 4. a 6.místě okresního přeboru i přes nízský věkový průměr, který měli mladé naděje PK. To byla pouze předzvěst toho, co se mělo stát v dalších letech. V následujících dvou sezónách dokonce B-tým celou soutěž vyhrál a to vcelku suverénně, když nejprve zvítězil o 6 bodů, posléze další rok svůj náskok zvýšil ještě na bodů 11. To vedlo už k myšlence o postupu B-týmu do krajského přeboru, což se také před sezónou 2008/09 stalo. V KP pokračoval D.Ciniburg v dobrých výkonech a i díky jemu se B-tým umístil na konečném 8.místě.

Asi nejpovedenější sezónou se pro Davida stala ta následující 2009/10, když se přes zranění prvního brankáře PK V.Zelenky dostal do branky A-týmu a tam se své šance pevně chopil. Po výborných výkonech své místo v brance áčka až do konce sezóny neopustil a na jejím konci se mohl radovat z historického 2.místa v divizi A, navíc v posledním kole na hřišti Betisu Kadaň zaznamenal dvě branky do sítě svého soupeře. Bohužel jeho další výkony v dresu našeho klubu zabrzdilo zranění třísla, které si přivodil na jarním Memoriálu P.Slance v roce 2010, kvůli kterému musel vynechat takřka celou další sezónu. Po roční pauze se poté vrátil na palubovky opět s jistotou, s kterou jsme ho znali a pomohl B-týmu ke druhému místu v okresním přeboru, kam na vlastní žádost naše rezerva z KP před sezónou klesla. Bohužel tím zakončil svoji brankářskou kariéru v našem klubu, jelikož během letní pauzy si přivodil zranění druhého neoperovaného třísla, které bude potřebovat v současné době operační zákrok. Během svého působení Pína vstřelil za náš klub celkem 9 branek, 3 za A-tým, 6 za B-tým.